Skocz do zawartości
Piechot

Sump do 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę sprostować, taki sump jak narysowałem mam w tej chwili, powstał z takiego jaki masz Ty poprzez wycięcie szyb między komorą pierwszą a drugą. Powodem była zmiana odpieniacza na większy. W tej chwili mogę powiedzieć że jestem baaardzo zadowolony, przede wszystkim z wygody jaką niesie ze sobą jedna duża komora w sumpie, w której mieści się odpieniacz i mamy jeszcze mnóstwo miejsca na ewentualne przyszłe sprzęty typu filtry przepływowe na węgiel i absorbent fosforanów czy choćby jak u mnie ruszt ze szczepkami. No, ale jak to mówią - jak kto woli :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja właśnie odwrotnie- wywaliłem jednokomorowy nocniczek 100L- co prawda bez żadnych przegród. Zawsze albo poziom nie pasował odpieniaczowi, albo kamole w zeofilterku wysychały- 3/3h jest włączony. Wczoraj zamontowałem potworka 240L i nawet 50 na dolewkę, po komorze odpieniacza 2szybki w odstępie 5cm- idealnie weszła gąbka AM- najlepszy bubble stop:) i wogóle musiałem się pochwalić, bo sam nie wierzę, że to zaprojektowałem. Tak odnośnie tematu- jestem zwolennikiem sumpów, gdzie każde urządzenie ma sobie dedykowaną wymierzoną z rezerwą komorę:).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie precyzyjnie chyba napisałem, nie mam jednokomorowego tylko dwukomorowy. Jedna duża komora w której jest odpieniacz i ruszt szczepkowy i druga mała z pompą obiegową i do niej zmieściłem jeszcze dwa filterki made by thcskiba :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seb- tak z ciekawości spytam, masz taki wysoki poziom wody w tej komorze, gdzie stoją filtry, czy może da się dokupić zaworki zwrotne na grubsze rurki, niż te brzęczykowe 6mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Myślę, myślę i za nic nie wiem o co loto :) To filtry na węgiel i Rowę, napędzane Maxi Jetami, pompki są pod wodą i podają wodę do filtrów która po przejściu przez złoże wraca drugą rurka do sumpa. Nie wiem o jakich zaworach zwrotnych piszesz Olek?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, nie wpadłem na to, że w filtrach z rową i węglem nie trzeba wyłączać pomp :-). Za dużo czasu w świeżo pomalowanym pokoju siedziałem:D, ale fajny baniaczek się stawia:):):).

Chodzi mi o to, że po wyłączeniu pompy poziom wody w takim przepływowym filtrze spada. Myślałem, że też stosujesz kamole i zastanawiałem się czy może są takie zaworki zwrotne, aby zatrzymać wodę w filtrze, gdy pompa zostanie wyłączona.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa :) No to jesteśmy w domu :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olekszwarc: jesli wylot rurki z takiego filtra dasz pod poziom wody w sumpie, to poziom wody w nim nie spadnie jak wylaczysz pompke - filtry na wegiel i rowe sa szczelne, to nie filtr do zeo ktory z reguly ma przy tym do potrzasania nieszczelnosci i sie zapowietrzy i woda zejdzie.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump31.jpg

wykombinowalem to mniejwiecej tak, wstawienie komina nie wchodzi w gre, i tak by to nie wiele zmienilo bo po rogami akwarium nie ma szafki i kolanka i tak bede niezbedne. pierwsza komora przygotowana pod bubble master 160.

na pompe bedzie 12,5cm... starczy? system narazie bedzie chodzil na miniflotorze bo niedlugo wchodzi dopiero skała, przelew i sump bedzie troche pozniej. czy wysokosc pierwszej komory jest odpowiednia dla bubble master?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to w odpieniaczach ATI to najlepiej jak poziom jest trochę ponad pompę .


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.