Skocz do zawartości
robi

Wydajność odpieniacza.

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś poruszałem temet wydajności odpieniacza i co? nic z tego nie wynikło .Mam taki pomysł aby każdy z nas (kto chce) wpisał ile wasz odpieniacz wyżuca syfu ale trzeba podać troche innych danych np.ilość wody ,poziom obciążenia akwarium ,typ odpieniacza i kolor odpienionej materii.Myśle że na podstawie tych danych można by wyciągnąć średnią ilość jaką powinien wyżucić odpieniacz oto moje dane

-400 litrów total

-średnio obciążone

-apf 600

-120 ml/dobe koloru ciemnej herbaty.

Mam prośbe aby nie rozpisywać sie bo to czy tamto ,bo odpieniacze są różne,bo różne typy akwariów itp.nie o to chodzi. Chodzi o pogląd ogólny i średnią urobku naszych odpieniaczy.Zobaczymy co z tego wyniknie. Myśle że dane jak poniżej w zupełności wustarczą

-400 litrów total

-średnio obciążone

-apf 600

-120 ml/dobe koloru ciemnej herbaty.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodałbym zamiast średnie obciążenie- ilość ryb, a w przypadku tych większych przybliżony rozmiar oraz ilość, intensywność i rodzaj pokarmu (suchy, mrożonki-jakie) przy karmieniu. U mnie ilość syfu jest zdecydowanie uzależniona od tego czym karmie. Po ok. dwóch kostkach mrożonki artemii potrafi mi wyciągnąć conajmniej 200 ml przez noc. Po suchym nie zauważyłem wzrostu intensywności odpieniania


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ilość brudu będzie miała tez wpływ ilość żywej skały. Mój ap 850 przy 550L wyrzuca na dobę max 100ml. płynnego błotka - nie wiem jak się to ma do waszych wyników. Mam 120kg.LR, 32 szt ryb w tym 2 pokolce 8 antiasów i reszta wielkości ok. 6-10cm. Karmię ok 3 dużymi (4cm) kostkami dziennie i od czasu do czasu suchym. Codziennie tez coś daję dla korali - zooton ,pyton, reefsnow itp.

...brud koloru b.mocnej herbaty.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek75 :

Na ilość brudu będzie miała tez wpływ ilość żywej skały. Mój ap 850 przy 550L wyrzuca na dobę max 100ml. płynnego błotka - nie wiem jak się to ma do waszych wyników. Mam 120kg.LR, 32 szt ryb w tym 2 pokolce 8 antiasów i reszta wielkości ok. 6-10cm. Karmię ok 3 dużymi (4cm) kostkami dziennie i od czasu do czasu suchym. Codziennie tez coś daję dla korali - zooton ,pyton, reefsnow itp.

CZYLI

-550 l

-mocno obciążone

-ap 850

- +- 120 ml koloru?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, myślałem że będzemy mieli jakąś sredną a tu "d*pa".


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie znacznie wydajniejszy odpieniacz pozwala mocniej obciążać zbiornik, "przekarmiać" zwierzęta i szybko usunąć produkty przemiany materii zanim zasyfią zbiornik więc w pewnym sensie działanie odpieniacza zależy w dużej mierze od naszego prowadzenia zbiornika.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rah :

Generalnie znacznie wydajniejszy odpieniacz pozwala mocniej obciążać zbiornik, "przekarmiać" zwierzęta i szybko usunąć produkty przemiany materii zanim zasyfią zbiornik więc w pewnym sensie działanie odpieniacza zależy w dużej mierze od naszego prowadzenia zbiornika.

Zgadzam sie i dlatego mówi o tym druga odpowiedz np.

-400 litrów total

-średnio obciążone

-apf 600

-120 ml/dobe koloru ciemnej herbaty.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.