Skocz do zawartości
rpp

ZEObac i ZEOstart 2 - problem z glonami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu walczę z glonami w akwa i powoli zaczynam się poddawać :-(

Po przeczytaniu m.in. na tym forum wypowiedzi, że warto zastosować ZEObac i ZEOstart 2 nawet jeśli nie stosuje się pełnego ZEOvitu postanowiłem spróbować z tymi preparatami.

Od prawie 1.5 miesiąca dodaję 2 razy dziennie ZEOstart 2 w ilości 0,1ml rano i tyle samo wieczorem (akwa razem z sumpem ma ok. 200 litrów) + 2 razy w tygodniu po 2 krople ZEObac.

Niestety glony jak były tak są. Poprawy praktycznie nie ma (no może po jakiś 2-3 tyg. ciut się przystopowało ale teraz jest praktycznie tak samo jak było przez preparatami) i zastanawiam się w czym leży problem. Czy dawki jakie podaję są za małe? A może za duże?

Na razie to jestem coraz bardziej załamany - tym bardziej, że za parę miesięcy planowałem postawienie większego baniaka a przy takich efektach jak mam teraz to stawia to całe przedsięwzięcie pod znakiem zapytania czy warto pchać dużą kasę w tak mizerny wynik :-(

pozdrawiam,

rpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

najlepiej aby wypowiedziała się jakaś tęga głowa na ten temat, ale mogę skrobnąć coś z własnego doświadczenia. Co prawda mam fullzeo, więc być może sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. Na początku zgodnie z instrukcją- dawki podobne do Twoich, lałem i czekałem na efekt. Tymczasem pojawiły się glony, takie śluzowate jak przy dojrzewaniu. Za radą Andrzeja(dzięki jeszcze raz:) ) opanowałem trochę te dawki- niektóre chyba o połowę zmniejszyłem i teraz jest w porządku. Tak czy siak, nawet teraz dosłownie jedna kropelka więcej mi się kapnie i widać gołym okiem różnicę- nie na skałach, ale np. 24h po czyszczeniu, znów muszę przetrzeć czyścikiem szybę. Musisz dostosować dawki do Twojego zbiornika, moim skromnym zdaniem ZEObac w ilości 4 kropel tygodniowo to zdecydowanie za dużo ja na swoje +/- 400L daję 2 krople 1x w tygodniu, czyli w 2x większym zbiorniku 2x mniej preparatu. Tak jak napisałem, nie czuję się w tym temacie na tyle mocny, aby komuś doradzać dokładne dawki, z pewnością ktoś z osób bardziej w temacie doświadczonych Ci pomoże.

Te wszystkie dawki na pewno trzeba wyczuć, ale nie poddawaj się- też mi nie było wesoło na początku, teraz kolory korali na prawdę rekompensują te wszystkie syfy, które wyszły podczas "docierania się" zeo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinieneś zacząć od podania wyników azotanów i fosforanów - i tego jak zachowują się te parametry pod wpływem dodawania zeobaku i zeostartu. Przy dużych stężeniach może warto zastosować jakiś absorber.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.