Skocz do zawartości
Szutarek

Jak przerobic akwarium Slodkie na morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum oraz bardzo malo wiem o oakarystyce morskiej wiec prosze o wyrozumielosc.

Od pewnego czasu przymieżam się do przerobienia mojego akwa słodkiego 240l na morskie. Bardzo prosze o porade jaki sprzet mam wybrac jak to wszystko zrobic ile kosztuje miesieczne utrzymanie takiego zbiornika (sol, mikroelementy itd.. W akwarium chcialbym chodowac kilka rybek (nie wiem jeszcze jakich) oraz troche zywej skaly, z czasem ewentualnie jakies latwe w utrzymaniu bezkregowce i miekkie korale. Aktualnie posiadam oswietlenie 2x T5 39W oraz 2x t8 30W czy to wystarczy do morskiego oraz filtr Fluwal 304. Czy taki filtr moze chodzic w akwa morskim jezeli tak to co musze jeszcze do niego dolozyc .

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Szutarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten temat był już chyba oruszany na forum więc oszukaj troche . Na początek to zastanów się jak rozwiążesz sposób filtracji. Może być panel z tyłu ale zbiornik straci na powieszchni bo panel zajmie troche miejscaa go niezbyt wiele. Możesz zrobić pudełko przelewowe lub kupić i sump ,lecz pudełka lubią się zaowietrzać i na powierzchi wody zostaje brzydki nalot. Sam mam tak zrobiony zbiorik a pudełko z pleksy przeżroczystej i widze kiedy się zapowietrza.Możesz też rozkleić zbiornik wywiercić otwory i skleić ponownie i zrobić sump. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie.Fluwala to ja mam do sciągania tego nalotu z powierzchni a do filtracji takiego zbiornika się raczej nie nada .Oświetlenie dla niezbyt wymagających mieszkańców to sie nada , ale np acropor to już nie .A sprzęt to temat jak już cos wymyślisz .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Jak przerobić akwarium słodkie na morskie" odpowiedź Najlepiej Posolić :D sorry ale nie mogłem się powstrzymać , zapraszam na na moją stronę bo dokładnie 1,5 roku temu miałem ten sam problem i ten sam litrarz, więc myślę że coś ci podpowiem.:D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześ ja mam podobny litraż i wiesz co nie mam sumpa nie mam przelewowego a jadę tylko na Bioflotorze bo też przerabiałem słodkowodne akwa na solnice spisuje się to całkiem całkiem i chyba jest to najmniejszy koszt do tego mam teraz około 35 kg żywej skały i chcę jeszcze coś sobie dogromadzić wisi to wszystko sobie na tylnej ściance i jest gicio.a miałem mały problemik z filmem który gromadził mi sie na lustrze wody bo pompa zasysała pod lustrem ale kupiłem taką przystawkę do Fluvala tz Skimer lub filtr powierzchniowy i zamontowałem to na wlot pompy od fluwalka mała regulacja i już jest oki. Pozdrówka


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbym prosic jakis dokladniejszy opis calego sprzetu i fotki Oraz info jakie jest minimum co powinienem miec na poczatek czywiscie oprucz Fluvala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.