Skocz do zawartości
jerry

Gdzie wylewać słoną wodę po podmianie....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was prytanie, gdzie wylewacie brudną wodę po cotygodniowej podmianie? Może ktoś z Was ma podobny problem co i ja.

Mieszkam w domku i niestety nie mam możliwości włączenia się do kanalizacji. Wybudowałem przydomową oczyszczalnię ścieków i obawiam się, że wlewanie ok 60l wody raz w tygodniu z czasem może ją uszkodzić.

Lanie wody na trawnik też odpada. Załatwiłem w ten sposób już 2 całkiem ładnie wyrośnięte krzaczki :)

Jedyne co mi chyba pozostaje to wylewanie wody do rowu przy drodze.....

Macie jakieś pomysły jak sobie z tym problemem poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam znajomego szweda ktory wylewa w sciek od 4 lat okolo 45l wody i nie nazeka na swoja przydomowa oczysczalnie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrobić z wodą z kranu i do oczyszczalni. Chociaż wątpię czy słona woda zaszkodzi oczyszczalni zwłaszcza w takiej ilości.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to za mala ilosc zeby szkode zrobila,jak bys wylewal kubik wody to dopiero byl by problem,dobry pomys dodatkowo jeszcze rozrobic z kranowka


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wylewałem na gres z którego mam taką jakby opaskę dookoła domu i po niecałym roku tego procederu zaczęła mi lecieć trawa oddalona o jakieś 1,5 - 2m od miejsca gdzie przeważnie leję tą wodę. Z oczyszczalnią miałem już kilka razy problemy i dlatego się na prawdę obawiam czy da radę. Nie wyobrażam sobie np. rozmontowywania tego wszystkiego, a sól z czasem zacznie się gdzieś zbierać i może np. zatykać otwory jakie są w rurach rozprowadzających wodę po poletku rozsączającym. Do tego mam na oczyszczalni posadzone spore ilości krzaczków i to kolejny powód dla którego obawiam si lania słonej wody do oczyszczalni. Jak by nie patrzył, to przez lata zasolenie będzie wewnątrz takiego poletka, a raczej ziemi wokół niego, narastało. I w końcu zrobi mi się kawałek ogródka na którym nic nie urośnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy masz może oczko wodne?, ja tam wylewam i dobrze to robi karasiom, ale ma pojemności ok. 20 m3


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczka wodnego jeszcze się nie dorobiłem - nie ma kiedy wykopać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojnie lac do oczyszczalni, ja dzwoniłem do firmy, która mi ją montowała i powiedzieli, że więcj soli dostaje sie z moczem niż to co wylewam do POS;) więc luzik


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - wlewanie do oczyszczalni sporo by mi ułatwiło życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wystawić w beczce na słońce, woda odparuje, a sól zeskrobiesz iii... możesz powtórnie wykorzystać :) A tak na poważnie to znajomy rozwiązał ten problem w taki sposób że przy wylocie z rynny dachowej ma wkopaną w ziemię beczkę, podziurawioną od dołu i do tej beczki właśnie leje też wodę z podmianek. Z tym że naokoło ma kostkę, nie wiem jak by to wplynęlo na rośliny.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafit po paru latach to zamiast karasi będziesz mógł tam wpuścić błazenki :-)

Chyba, że oczko masz średnio-szczelne bo inaczej to z każdą dolewką zwiększasz przecież zasolenie - nawet takiego oczka o pojemności 20m3.

Przy założeniu, że masz prawie 1000l wody w obiegu (tak wynika z Twojej stopki w wiadomości) i podmieniasz tygodniowo powiedzmy 5% to po roku wylewasz tam 2.5m3 solanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba niezle piecze.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Silver200,więcej z moczem????co Ty pijesz chłopie???:)

taką informację uslyszałem, nigdy nie zagłębiałem sie w skład mojego moczu;)

w sumie to jak solisz jedzenie, to prędzej czy później część tej soli wydalasz, więc pewni coś w tym jest;)

ps. nic nie piecze:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.