Skocz do zawartości
adasko

CZY SZEŚCIAN 230L JAKO RAFA MA SENS?????

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

Mam baniak 230L sześcian ,chciałbym z niego zrobić

solankę(rafę)Myślicie że to ma szansę powodzenia??????

Teraz mam paletki, skalary weloniaste i 25 neonek

wygląda dobrze i nawetostatnimi czasy udało się rozmnożyć dyskowce (choć wychować tylko kilka ),czas jednak na zmianę profilu.Słodkie mam od prawie 20 stu

lat zaczynając oczywiście jak większość od gupikow.

Zbieram informację skąd się da, przeglądam książki i

chyba POLONEZA CZAS ZACZĄĆ. Nie jestem tylko pewien czy

ten zbiornik czy inny????

Z gory dzięki za wszystkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa 60cm wysokosci, bedzie potrzebne mocne swiatlo

ale poza tym nie widze przeciwwskazan

obmysl sposob filtracji aby zawczasu zrobic panel, zalozyc przelew czy powiercic pod komin


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki panel, to oszpeci cala wizje !!

Widzialem u mnie w jakims sklepie

szescian z kominem po srodku.

Skrzetnie zakryty, wygladalo to super !!


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, akwa bez panelu bo skoro sześcian to chyba jest dostępny z każdej strony ??

jak tak to SUPER z kominem na środku, faktycznie :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, widziałem w AquaMedic akwarium firmowe o wymiarach 55x55x55 z panelem w części tylnej, nieograniczony widok z trzech stron wystarczy. Bardzo ładnie się prezentowało. Twoje byłoby odrobinę większe. W twoim przypadku wystarczyłoby wkleić dodatkową szybę w części tylnej z przegrodami. Jeśli brakuje ci miejsca w domu to sześcian będzie ok. Jeśli masz więcej miejsca to lepsze byłoby dłuższe. Dlaczego panel ma coś oszpecić, przecież i tak wyklei się go np. płytą spienioną PVC niebieską, czy czarną, tak jak normalnie robi się ze ścianą tylną i wnętrza nie widać.

Popatrz sobie w dział Akwaria klubowiczów i tam obejrzyj akwarium Przemka 81 ltr., zobacz wklejony panel i obiektywnie oceń, czy coś ci się w nim nie podoba, bo ja uważam, że to wygląda bardzo estetycznie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz szescian jako "akwarium miesiaca":

http://www.reefpark.19a.net/forums/index.php?showtopic=11830

niezły - ale faktycznie potrzebne bedzie silniejsze swiatło do 60cm


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie sugestie

Fajne to forum,tylko mnie wkurza rożnica czasu .Ja to przeglądam,jest 11 wieczorem a w Polsce 5 rano.

Ale knkretnie:rah trafiłeś w dzisiątke,rzeczywiście z braku miejsca mam sześcian.Rzecz druga:stoi w kącie więc trzy strony będą widoczne a kolejne trzy oklejone.

Komin wewnątrz byłby super tylko,że jest problem z otworami.Tutaj w stanach nikt nie chce tego zrobić każdy mowi kup nowe z otworami.Dlatego zosaje opcja z przelewem (choć nie bardzo mi siępodoba;zapowietrzanie)

Czy myślicie ,że 30kg skały wystarczy????A właśnie widzę na forum ,że panowie narzekacie na cenę skały.

Pociesze Was ,że ja w sklepie muszę zapłacić 8.99$ za funt(0.45kg)co Wy na to:

Myślałem kupić na NET ale nielubię kupować bez<macania>

Co do sprzętu to mam flvol 404 ale chyba go nie użyję,

raczej standart tz.sump,odpieniacz,biobale

MAM PYTANIE:

Nie mam filra RO ale mam filtr do wody pitnej,czy ktoś wie co dokładnie muszę sprawdzić żeby wiedzieć czy jest OK???????

Co do światła to mam coś na oku:Standard do rafy bagatela jedyne350$+tax:może jakoś przeżyję!!!!!!!!!

BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA KOLEJNE PRZEMYŚLENIA I RADY DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym poszedl do sklepu to tez zaplacilbym za skale jak "za zboze" :D

Ile kosztowal ten filtr do wody pitnej? najprosciej - pokaz jak wyglada, to sie domyslimy. Gdyby to byl RO to pewnie masz mineralizator, w morskim nie jest uzyteczny i musialbys pobieraz wode sprzed niego.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o otwory w szkle to mozesz sam sobie zrobic. Nie robilem, ale na forum sa osoby, ktore robily to z powodzeniem i zapewniają, że jest to proste. Poszukaj haslo wiercenie i znajdziesz temat wiercenie dziur w kominie i technike ich wykonywania z uzytymi narzedziami.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.