Skocz do zawartości
stoodent

co to ? bać sie czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrasta się dość szybko i przełazi na inne skałki zostawić czy walczyć ?

1281-bac sie czy nie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stoodent :

Rozrasta się dość szybko i przełazi na inne skałki zostawić czy walczyć ?

To zależy od tego, czy Tobie się to podoba.

Ja bym z tym walczył, bo te trawiaste glony nie są optymistycznym obrazem.

BTW. O ile mnie wzrok nie myli - szkielet tej Tuby, na którym rosną glony, nie jest całkowicie martwy.

Może spróbuj podkarmić od czasu do czasu ten mały żywy polip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do słonecznego to probuje go utrzymac ale mi nie chodzi o zielone tylko bordowe bąble babelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten glon swiadczy o tym ze masz dobre warunki w wodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo optymistyczne informacje gdyz moj zbiornik przeszedł zagłade i wszystko startuje od nowa

jednym słowem mowiac pozostawic i sie cieszyc ze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zielony mintaj :

Botryocladia, całkiem ładny glon- jak zwiększysz ilość światła aktynicznego, sama zniknie.

Własnie dotarłam do linka w Twojej stopce.

Przeczytałam artykuł, ale mówiac szczerze to mam mieszane uczucia. Nawet bardziej negatywne.

Zaczełam czytać mając nadzieję, że może jest to przpis na morskiego holendra. Zaczełam sobie wyobrażać falujacą sałatę morską, pole acetabulari, kępkę ostrych sargasów... Nistety dla mnie nie ma nic odkrywczego w tym artykule.

Utrzymanie i hodowla glonów morskich wydaje mi się tak samo realna jak mój lot na Księżyc. Ktoś tam podobno był :)

Oświetlenie mam bardziej w kierunku dziennym niż niebieskie, a glony rosły mi tylko 2 pierwsze lata i to tylko caulerpy. Obecnie została tylko Halimeda. Jak tylko zdobedę jakiś kawałek glona to on po prostu zdycha. Ostatnio nawet dolałam nawozu dla roślinek- bo miałam plagę sinic. Co ciekawe na sinice pomogło, ale glony nadal nie chcą rosnąć.stosunekfosforanów i azotanów na pewno jest istotny. Na nowej skałce mam chyba brunatnice, ale przez kilka miesięcy urosły może o 2-3 mm. (w każdym razie jeszcze żyją.)

cieszę się, ze ktoś zainteresował sie tym tematem, chciałam tylko wyrazić swój niedosyt


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.