Skocz do zawartości
promil

Mini rafa 45l,jakie oświetlenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,jestem zmuszony zlikwidować swoją 112l+50 panel na rzecz mini rafy 45l.W grę chodzi akwa 45l wyposażone w oświetlenie T8 ok 1x13-14W.Chcę zabrać miękkasy i trochę sps i lps z własnej hodowli.Myślałem,że uda mi się zaadoptować 2x24W T8 ale jak nie mierząc świetlówki nie wejdą pod obudowę nawet na skos i dla tego zastanawia mnie czy to małe"cacko" oświetlać?

Sugestie i pomysły mile widziane.

Pozdrawiam.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x14W T8,ale czy będzie miejsce na dodatkowy statecznik 2x14W bądź może coś mocniejszego?

Będę musiał pokombinować,a przy okazji jakie świetlówki zastosować o jakiej barwie ,bo dano wypadłem z tematu T8.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli,to Power-glo sprzyja wzrostowi glonów niepożądanych,kiedyś miałem taką sytuację(10 lat temu),czy to fakt,czy po porostu wina jakości wody?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Promil,w ostatnim 2 miesieczniku Ultra Marine UK,jest opis fantastycznego zbiornika low tech z spsami oraz 1 sarco i 1 mala alveopora,zbiornik na 60 cm dlugi ,25 wysoki i 30 gleboki,oswietlony 3 swietlowkami t 5 24 w,bez pokrywy,oswietlenie przykrecone do ruchomej deski,zbiornik bez skimmera,bez pomp cyrkulacyjnych w srodku,za cyrkulacje odpowiada 1 maxi jet 1200 z tylu z zamontowanym surface skimmerem,zeby nie tworzyl sie film bakteryjny,obsada super monti,acry,lps pieknie wybarwione,wszystko z malutkich fragow,moim zdaniem arcydzielo,prowadzi go kobieta Denise Brenton,15 procent podmianka tygodniowo,oraz dozowanie c balance z 2 butelek ,pozdrawiam Ciebie i Cieszyn:waving


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz moj temat

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=20778

planuje ten sam litraż tylko ze bardziej w kostke. Te swietlowki mogą być spoko-cenowo wyjdzie podobnie a mniej gratow w postaci statecznikow itp. tylko czy daja rade?!


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power glo + sun glo= żolto w akwarium. Daj lepiej power glo+ marine glo bedize fajnie blekiotno.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 2x 8W PHILIPS Aquarelle 10000K i poszukuję jeszcze aktynikę o długości ok 30cm.

W akwa jest dość jasno,ale jestem ciekaw jak będzie wyglądała całość po włożeniu życia itp.

lolek,thx za pozdrowienia:waving


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips robi świetlówki 8W w barwie 03. Używałem ich w małym akwarium i spisywały się całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem,lecz nie znalazłem Philips superkatynicznej /03~8W 30cm.

Możliwe,że takich nie produkują:D ,więc pozostaje mi oświetlać moją pikorafkę 3x10000K.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.