Skocz do zawartości
Piechot

"Film" na powierzchni akwarium - sprzet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

moglby wypowiedziec sie ktos kto nie ma sumpa a rozwiazal ten problem?

mi jedyny pomysl jaki przychodzi do glowy to na bocznej sciance zamocowanie kaskady z dodatkowa rorka ktora sciaga z powierzchni.

http://www.krakvet.pl/aqua-clear-skimmer-oczyszczacz-powierzchni-wody-akwarium-p-6004.html

http://www.krakvet.pl/aqua-clear-filtr-zewnetrzny-aqua-clear-20050-akwarium-76190l-p-5985.html

czy to ma sens? czy moze sa latwiejsze rozwiazania? albo lepsze?

jedyny minus takiej kaskady to spadajaca woda do akwarium Tworzaca pewnie pecherzyki.

a plusy to mysle ze mozna by bylo cos do niej wsypac.

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wykorzystać Tunze Nano Cleaner - koszt około 200zł. Jest skuteczny i można w nim umieścić dodatkowe media filtracyjne. Jest też jednak dość drogi i dość widoczny w zbiorniku.

Co do kaskady - kiedyś używałem Biostara (ma system powrotu wody do akwarium podobny do kaskady) i nie usuwał u mnie dobrze filmu.

Z filtra powierzchniowego nigdy nie korzystałem, cena dość atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją łatwiejsze, tańsze i podobno skuteczne rozwiązania usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wody. Wystarczy przerobić zwykłe opakowanie od kasety, nawiercić dziurki na wysokości lustra wody, zamontować na spływie do sumpa(o ile sump jest na tej samej wysokości co zbiornik) i heja:)Taki a'la grzebień przelewowy. Ja poszukiwałem do mojego fabrycznego nano cuba takiego surface skimmer, żeby właśnie nie bawić się w przeróbki i nie montować dodatkowego sprzętu w małym baniaczku.

cbb806fb03106b7cmed.jpg

Niestety z mizernym skutkiem, bo nigdzie w Polsze taki sprzęcik nie występuje. Wziąłem los w swoje ręce:) i rozbroiłem czyścik do szyb, który i tak mi je rysował od piachu.I tak oto wykombinowałem powyższego nano skimmera:) Powodzenia


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem , ze nie mam sumpa, gdyby byl to problem rozwiazal by sie sam.

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, przepraszam - nie doczytałem:)


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam odpieniacz z pompką w baniaku,wiec poprostu zakupilem takie cos, http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?c=3578+4392+4423&pcatid=4423,a potem to pociolem i zmniejszylem.Dziala idealnie przez gorne naciecie zbiera z powierzchni a przez otwory z glebi baniaka.Latwe do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,to dokladnie jest to czego szukasz,a dlatego pociolem bo poprostu do mojjego 110 litrow bylo zaduze,wygladalo wstretnie :):),zmniejszylem i zaslonilem 2 koralami i jest dobrze .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.