Skocz do zawartości
mirkovic

oswietlenie blue.

Rekomendowane odpowiedzi

witam. padłą mi lampa i nie swieci niebieska swietlówka T5 czy sa jakies konsekwencje jesli nie bedzie swiecic dłuższy czas.


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym sie nie przejmuj

aktynika slozy do wybarwienia

ja wogole jej nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wbiję sie w ten temat bo po co powielać...mam pytanie dzisiaj doszła do mnie actynica T5 firmy ATI i mam pytanie czy ona ma świecić tak bardziej na fioletowa niż na niebiesko?bo coś mi ten kolor nie pasi...i w ogóle pali się tylko na końcach a środek jest nie rozpalony


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Actynica powinna świecić na miebiesko ale z tego co piszesz to coś z nią nie halo. Próbowałeś ją włączyć na dłużej może potrzebuje czasu na rozświetlenie? ale gaz powinien się już rozejści po niej i nie powinno tak się dziać.

Ile masz świetlówek w lampie? może zamień miejscami z inną, bo może to wina statecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Actynica powinna świecić na miebiesko ale z tego co piszesz to coś z nią nie halo. Próbowałeś ją włączyć na dłużej może potrzebuje czasu na rozświetlenie? ale gaz powinien się już rozejści po niej i nie powinno tak się dziać.

Ile masz świetlówek w lampie? może zamień miejscami z inną, bo może to wina statecznika.

Na stronie producenta piszą że tak niby ma być...światło fioletowo niebieskie,statecznik jest ok chwile przed podłączeniem świeciła stara aktynika tylko innej firmy i było ok,myślałem ze ta firmy ATI da mocna niebieskie a wyszło że mi sie zbiornik rozjaśnił...a tego nie miałem w planie


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch tygodniach, nowa swietlowka juz bedzie cala swiecic. Wszystko jest z nia ok.

Troche sie zastanawiam, po co Wam actynica ? Nie lepiej te energie zuzyc na np: niebieskie swiatelko ?

Lacmar: actinica jest bardziej fioletowa niz niebieska i dla korali nie jest niezbedna. B)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.