Skocz do zawartości
AlMastar

Akwa AlMastara - ocena + porada

Rekomendowane odpowiedzi

Kup w www.poch.com.pl Ca(OH)2 (kalkwasser to właśnie to samo)

Mówią że kalkwasser w opakowaniu jest droższy bo bardziej czysty ale g... prawda bo możesz kupić w POCHu Ca(OH)2 o wyższej klasie czystości "czda" za 52zł za kilogram (trochę dłużej się na niego czeka)

Mniej czysty kosztuje 46zeta / kg a to ci starczy na dłuuugo (no chyba że masz akwa ze 2tyś litrów ;) )

Moj Calcium+ sery kosztował ok 30zł za 250ml i chyba go teraz dam w prezencie zaprzyjaźnionemu sklepowi zologicznemu żeby jakiemuś morszczakowi dał gratisa (żartuje zostawie sobie w razie W a oddam jak bedzie sie kończył termin ważności - hehe)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co rozpuścić to i dolewać do akwa jak ten roztwór ze sklepu ?? i to już ?? no do tego magnez i reszta stafu ??

to po co jest metoda Balinga skoro można to załatwić w ten sposób ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkwasser mozesz dolac tylko tyle ile wyparuje Ci wody. A czesto jest to zbyt malo aby utrzymac poziom Ca na odpowiednim poziomie.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to zależy od obsady w akwa - w poczatkowym okresie to nawet za dużo tego wapna (u mnie tak jest)

Ale jak jest za mało to rozumiem że reaktorkiem dodaje, a powiedz mi Marx czy możn stosować metodę kombinowaną? np. doadawać kalkwasser a jak jest za mało to wtedy mix CaCl z balinga na dodatek?

To tak na zapas bo jak na razie to mam ok 500mg/l Ca i musze zmniejszyć dodawanie kalkwasser (albo zwiększyć ilość twardych hehe)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na początek dobra sól TM Pro-Reef i z Ca nie ma problemu (no bo na poczatek raczej twardych nie będzie - a jak bedzie to 1 bo i tak akwa małe)

smk: skoro masz taki wysoki Ca to po co lejesz kalkwasser ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak nie leje to spada - tyle ze nie moge lac nasyconego kalkwasser


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlMastar nie kombinuj kup ten Ca(OH)2 rozpuść 5 łyżeczek w 5 litrach wody RO i dodawaj w nocy metodą kropelkową. To najlepsza i chyba najtańsza metoda dozowania wapnia (dotyczy nowych i nie za dużych tanków). Trudno przecenić wpływ kalkwasser na dojrzewający tank.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jasne ;) a że koszt niewielki to się zrobi

a faktycznie do zbiornika 80l chyba sie nie opyla innej metody skoro 5 łyżeczek + kroplówka starczy ;)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk: mozna mieszac te metody, przeciez ludzie maja reaktor+mieszacz (ktory wlasnie produkuje kalkwasser)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Marx mogę dodawać kalwasser a jak nie starczy na pokrycie ubytków wapna to dołożyć roztwór CaCl z balinga?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk nie możesz dodać samego CaCl2 (odpowiedzialny za poziom Ca), musisz dodać jeszcze NaHCO3 (odpowiedzialny za kh) oraz raz na pewien czas sól bez NaCl. Rozwalisz sobie równowagę jonową. Gdyby to było możliwe to wierz mi Hans Werner Balling by to zastosował.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - czyli na razie zostaje przy kalkwasser, a jak zacznie to nie wystarczac to pomyśle o ballingu lub reaktorze

thx


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz, mozemy kupic sol na spole ;)

pozostale odczynniki (do Ca) kosztuja 40zl (po 1kg CaCl2 i NaHCO3)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie pasuje bo mi kalkwasser starcza a chemii w domu to mam już jak w laboratorium - jak marx chcesz to ci 1kg CaCl2 mogę w prezencie dać bo mam ze 3kg ;) (wyślij njusa na priva albo gg)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtracja AquaMedic Biostar (odp, filtr, pompa) ZEW 411,00 zł aquashop.com.pl

cyrkulacja Aquarium Systems Maxi Jet 750 74,00 zł aquashop.com.pl

cyrkulacja stara

filtr RO AQUAPRO z allegro - ktoś pisał o filtrze za 250,00 PLN 290,00 zł

grzałka 100W AquaEl 35,00 zł aquashop.com.pl

sól 10kg Tropic Marin - Pro Reef Salt 162,00 zł um-um.pl

oświetlenie 280,00 zł aqva-light.pl

statecznik 4x24W do T5 104,00 zł aqva-light.pl

uchwyt hermetyczny 4szt. 36,00 zł aqva-light.pl

odblask do T5 2szt. 70,00 zł aqva-light.pl

aquastar 35,00 zł aqva-light.pl

coralstar 35,00 zł aqva-light.pl

LR 8 + 4 kg 540,00 zł nano-reef.pl

testy NO3,PH,KH,Ca 160,00 zł gdzieś ;)

test hydrometr 25,00 zł

klej do korali i skałek 50,00 zł

ekipa czyszcząca (krab 20pln, ślimak 45pln, krewetka 65pln) 260,00 zł aquarius.ima.pl

Hagen Aqua Clear Skimmer 32,00 zł aquashop.com.pl

SUMA 2 319,00 zł

ukwiał Entacmaea quadricolor - bubble tip anemone 195,00 zł aquarius.ima.pl

ukwiał Condylactis Gigantea - raczej nie 150,00 zł aquarius.ima.pl

błazenek 2 szt. 110,00 zł

Blue/Green Reef Chromis 25,00 zł aquarius.ima.pl

FOUR STRIPE DAMSELFISH 40,00 zł reefshop.pl

SUMA obsada 520,00 zł

no i jeszcze specyfiki do ballinga i zestaw kroplówek, ale to już małe koszty (akurat te ;))

poradźcie co można zmienić/dodać/odjąć i może miejsca gdzie można coś kupić taniej :D

co do obsady to nie jestem pewien więc proszę o wypowiedzi na temat ukwiałów jakie sobie wybrałem i może jakie powinieniem sobie wybrać :D ogólnie do obsady mam jeszcze jakieś 12 miesięcy pewnie, ale już się zastanawiam co by tam wrzucić ;)

btw: ekipę czyszczącą kiedy można zacząć wpuszczać ??

mam nadzieję że wklejenie miejsc gdzie chce kupić sprzęt nie jest zabronione ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblysmiki - w plexidas sa po 25 zl

- opraki do t5 na korale.pl po 6 zl z przewodem 1m

- po co ci klej na poczatku?


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik: tylko że jak dolicze transport to się zaczyna bardziej opłacać kupić kilka rzeczy w jednym sklepie nawet troszkę drożej, ale sklep który podałeś sprawdzę może będą inne rzeczy tańsze ;)

a klej do klejenia skałek, bo chce je jakoś ułożyć na stelarzu z rur PVC, żeby móc pod skałę wsadzić pompkę


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowilbym sie nad pozycja:

ukwiał Condylactis Gigantea

Nie wiem czy doczytales cos o tym ukwiale. Na 100% nie nadaje sie dla blazenkow. Ogolnie jest dosc jadowity.

Mam dwa takie w akwa. Kupilem bo sie nie poznalem a nie byly drogie. W sumie mialem juz je zamiar sprzedac ale dam im jeszcze troche czasu. ;)

Nie wiem jaki kolor dostaniesz w tym sklepie ale obys mial wiecej szczesia niz ja. Kiedy je kupowalem byly super fajnie biale i mialy ladne fioletowo-rozowe koncowki. Teraz juz nie sa biale a bezowe.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny z czasem się przyzwyczają, na 100% ;) widziałem jak zadomowiły się w nim ocellarisy, ale fakt, przyzwyczajały się ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arcadio: zobacz co napisałem po nazwie ukwiała a przed ceną ;)

poczytałem o nim i raczej go nie wezme.

a co o tym pierwszym nada się ??

ogólnie za dużo ukwiałów nie ma w sklepach "na bieżąco" więc wypisałem te co są akurat w aquariusie, czytałem że Przemek sporo dowozi więc może będe decydował póxniej (znaczy na 100% będę decydował za jakieś 8 miesięcy, jak nie dłużej)

ogólnie co polecacie do akwa ?? chcę chyba jeden uwiał (jakiś łatwy), pewnie jeden koralowiec twardy i kilka miekkich

jakie błazenki brać do akwa 80L ?? i czy dokupowac do nich te rybki co wypisałem ?? czy trzymać tylko 2 nemo ?? błazenki podobają mi sie te czarno-białe ale rosną chyba większe od nemo ;)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Almastar proponuje sklep korale.pl, naprawde wporzo obsługa, ja zakupiłem wszystko u tego gościa. Przy wiekszych zakupach 10% zniżki. Polecam, naprawde fajny sklepik.

pozdro.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Almastar:

Faktycznie jest napisane raczej nie przy ukwiale. ;)

Sorki.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki: no sprawdzę, czemu nie :D jak mi da 10% zniżki a inni nie przy tej ilości to nawet moge u niego kupić ;) no nawet ma flotora i sól to i pewnie inny sprzęt też ma ;) zywą skałe też u nich kupowałeś ?? bo na stronie www nic nie ma :D

btw: lepiej uważaj żebym Cię nie nawiedził bo mieszkam w raszynie a moja narzeczona w Starej Iwicznej więc mam blisko do Piaseczna (zasadniczo prawie codziennie tam jestem ;))

edit: no i sklep w Warszawie, więc blisko :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno da, tez tam kupuje i polecam, nawet jak czegos nie ma na stanie pisze maila i sie znajduje:), pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Almastar: Jezeli chodzi o skałkę to też wal do korale.pl(dobre ceny), ja za godzinke wlasnie sie wybieram tam po zwierzaczki..

pozdro...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.