Skocz do zawartości
Sakato

Powiedzcie mi czy to jest normalne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, moje akwarium kręci się od 9.01.2009 r. 400 L a w środku ok 20 kg skały i spory kawał ceramiki z dojrzałego baniaka. Przez 2 miesiące były glony zielone , nitkowate. Potem zjaśniały i padły. Obecnie pojawiły się brązowe nitki o wiele krótsze ale też porosły wszystko jak leci a przednią szybę trzeba czyścić co 2 dni. Rozumiem że to jest normalne i powinno minąć jak akwarium dojrzeje. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Robie testy mniej więcej co tydzień od początku. NH3 od startu wacha się od 0,01 do 0,05. Teraz jest 0,01 akurat lub tak pomiędzy 0,01 a 0,05 bo tego kolorku nie ma na tabeli wzorów. Natomiast NO2 i NO3 jest zero od samego początku. Czy to normalne ? Acha, jeśli chodzi o obsadę to ryb nie ma, trochę korali miękkich i ekipa ślimaków i kilka krabów w tym większość dzikie :). Coś z tym robić ? Zastanawiałem się czy nie dodać jakiś bakterii. Przez pierwszy miesiąc nie robiłem podmian teraz robie co tydzień ok 30 L.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:), tylko co z tym amoniakiem zrobić :D

400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz walniete testy albo...cykle jeszcze nie ruszył ? Ale wydaje się to raczej niemozliwe by blisko

3 miesieczny zbiornik nadal nie ruszył z dojrzewaniem. Przy sprawnie działajacej biologi nie powinno wykrywac się NO2 juzo NH3/NH4 nie wspominajac .

Az się ciesze , ze nie kupiłem testu na NH3/NH4 :D U mnie NO2 bylo od poczatku 0,05 , po tygodniu pojawiło sie juz NO3 a po 2 tyg. NO2 juz pokazuje 0 . Z tym ,ze ja nie czekałem jak ty z rybami :) no i miałem dużo dojrzałej wody i skały . Może faktycznie lej jakiś bakterie . U mnie juz poszło troche "flaszek" ProDibio Digest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.