Skocz do zawartości
BarmanQ

Po przemyśleniach plan do analizy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz :)

Przespalem sie z tematem i postanowilem ze jednak Fluvala 105 wywale :D i zrobie panel filtracyjny.

Chcialbym przedstawic Wam moj wstepny plan do oceny.

Akwarium z pokrywa i szafka o wymiarach 80x35x40 daje 112l. Planuje zrobic boczny panel filtracyjny na 3 komory. Panel prawdopodobnie bedzie szeroki na ok 10cm ale to moze ulec zmianie jak otrzymam sprzet i wtedy zobacze ile miejsca bedzie potrzeba. Ale o panelu innym razem.

Co do sprzetu to:

1. Odpieniacz zewnętrzny Weipro SA-2012

2. Pompa obiegowa Hailea HX 6830 - 3000l/h ( i tu mam dylemat bo zamierzalem ja uzyc do odpieniacza, ale nie wiem czy nie lepiej bedzie jej uzyc do panela a do odpieniacza kupic inna)

3. Pompa cyrkulacyjna WaveMaker JVP 101 3200l/h (dac druga czy ta wystarczy??)

4. Oświetlenie (i tu nie prosze nie krzyczcie na mnie ;p) narazie z przyczyn technicznych gdyz mam pokrywe, T8 2x20W, jedna SunGlo, druga PowerGlo plus odbłysniki, ale juz w planach mam zmiane na 4xT5 ale to bedzie wymagalo przerobienia pokrywy, oprawek, statecznikow itd...

5. Mysle tez nad zrobieniem korony nad akwa tak zeby podniesc pokrywe i zainstalowac przynajmniej ze 2 wentylatorki. Dobry pomysl??

6. Nad zyciem w akwa jeszcze sie bardzo nie zastanawialem bo i tak mam jeszcze ze 2 miesiace, ale ze wzgledow technicznych (mieszkam na malej wyspie i sa tu raptem 2 sklepy zoologiczne)prawdopodobnie kupie ok 10-15kg suchej zywej skaly z Fiji. Tylko taka maja tu niestety, a z neta nie zamowie bo za dlugo bedzie szla :/ i tu pytanie czy w zwiazku z ta sucha skala, dawac LS od razu na poczatek czy jednak wstrzymac sie na jakis czas. moze dac LS i jakies bakterie?? to by przyspieszylo powstanie zycia na skale??

7. Wode morska bede mial gotowa ze sklepu, przygotowuja na zamowienie.

Dodam, ze pkt. 1, 2 i 3 sa juz kupione i przyjada na dniach do mnie z Polski, wiec te raczej zmianie nie ulegna, kwestia tylko jak je dobrze wykorzystac :)No i to wstepnie chyba tyle. Jest to narazie LUŹNY plan, nad ktorym mysle juz pare tygodni i co chwile cos sie zmienia ;p dlatego prosze Was o analize, jakies pomysly bo im wiecej czytam tym wiekszy mam metlik w glowie, no ale chyba tak na poczatku musi byc :D

Pozdrawiam


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wieszanie Weipro na zewnatrz akwarium,maja tendencje do pekania ,co skonczy sie powodzia.Pompy Hailea tez odpusc sobie,zra duzo pradu i sa halasliwe.(a juz wogole pompa 3000l/h bedzie duzo za mocna do panela,1000-1200l/h wystarczy)Do zasilania odpieniacza proponuje uzyc pompy z wirnikiem igielkowym.Chociaz w panelu bardziej sie sprawdzi midiflotor,no chyba ze uda Ci sie upchnac pompe i odpieniacz,to wez tego weipro.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze upchnac sie uda bo jak pisalem za panel sie wezme jak juz odpieniacz i pompa beda u mnie. Za akwarium bedzie półka wiec moze odpieniacz na czyms postawie zeby nie wisial. a co do panela to czy np 2 pompki po 400l/h bylby by dobre jak na taka wielkos akwa i panela czy znowu za malo?? :)


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie, u mnie w podpisie jest link, jak wyglada oswietlenie POWER + SUN , a jak 2x POWER GLO :) w rzeczywistosci SUN jest za zolta, dziwnie to wyglada, jesli juz, to tylko 2x POWER GLO:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek dobrze mówi. Te odpieniacze potrafią wystrzelić bez powodu. Miałem kiedys taką przygodę. Odpieniacz stał spokojnie w sumpie i nagle pękła obejma, kubek podskoczył i wpadł do wody razem z zawartością. Gdyby stał na zewnątrz to pewnie byłoby dużo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd: wiem juz patrzylem :) czekalem na zdjecia z 2xpowerglo. ale stwierdzilem ze sie chyba troche pomecze na tych 2 swietlowkach, a jak cos kaski przybedzie to zmienie na 4xT5. bo bede musial zmienic oprawki i stateczniki i przy okazji pare dziurek w pokrywie zrobic ;p teraz wchodza mi swietlowki po 59cm a T5 takich nie znalazlem :/


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 cm - 14, 24 W T5 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 24W ma 55cm z tego co pamiętam


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, a u mnie wchodza 59cm :/ wiec planuje zrobic nowe dziurki na nowe oprawki w odleglosci 55cm i kupic 4xT5 24W, no ale to narazie plany na przyszlosc


112 litrów i baaardzo powoli sie rozwija :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.