Skocz do zawartości
QesT

Prodibio

Rekomendowane odpowiedzi

QesT :

...

Ale jakby wziasc-dozowac regularnie:

-Prodibio Clean

-CaribSea AragaMilk

-systematyczne podmiany wody

-od czasu do czasu Prodibio ReefBoster

-10 - 15 % LR

-Pare kilo LS.

To juz chyba bez zadnego problemu mozna utrzymac zbirnik, glownie skladajacy sie z miekasow, paru LPS i paru rybek, co?

Gdzies-kiedys czytalem, ze dla miekasow wystarcza systematyczne podmiany wody i rosna jak szalone!

@QesT, na "sucho" można oczywiście i nawet należy teoretycznie zaplanować prowadzenie zbiornika. ale nie ma potrzeby wybiegać przed szereg-wiem z autopsji :). wg. mnie kluczem jest dobra sól, dobre testy, systematyczność w podmianach i wymianie światła.

kiedyś u siebie miałam złe testy i średnią sól, parametry były nieciekawe. zaopatrzyłam się w baiilinga, aragamilk również nabyłam :) ale na szczęście nabyłam też polecane testy i sól. od tamtej pory (będzie prawie dwa lata) wystarczają mi same podmianki, do zbiornika nie dozuję kompletnie nic. w starym zbiorniku (200l) miałam same miękkie, w obecnym jest już sporo twardych (sps i lps) i cały czas podmianki wystarczają, a zakupione preparaty czekają na swój moment. nabyłam też suplementy JBL Trace Marin 1+2+3 + mg i też stoją bezużytecznie, bo przy dobrej soli i aktualnej obsadzie nie są potrzebne.

tak wię najpierw zalej, obserwuj i bądź systematyczny a z pewnością ze zbiornikiem nie będzie problemów :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nika Dziekuje bardzo za cenna informacje.Napewno z niej Skorzystam:)

Jesli mozna wiedziec to jakiej soli Uzywasz, jak czesto podmiane Robisz i jaka ilosc procentowa?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
QesT :

@Nika Dziekuje bardzo za cenna informacje.Napewno z niej Skorzystam:)

Jesli mozna wiedziec to jakiej soli Uzywasz, jak czesto podmiane Robisz i jaka ilosc procentowa?

Pozdrawiam.

-ponad rok używałam Preisa, ostatnio zmieniłam na KZ, ponieważ po preisie miałam za wysoki Mg i Ca

-podmianki robię co tydzień, ok. 10%.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info:kapelusz.

Czyli szkoda kasy wywalac na niepotrzebna chemie, bo moze sie okazac zbyteczna i szkodliwa:kapelusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
QesT :

...

Czyli szkoda kasy wywalac na niepotrzebna chemie, bo moze sie okazac zbyteczna i szkodliwa...

może inaczej :) nie kupuj na zapas, bo nie wiadomo czy i kiedy będzie potrzebne. pamiętaj też, że każdy zbiornik jest inny i u Ciebie może być inaczej. to co moim zdaniem na początku powinieneś mieć to dobra sól, dobre testy, RO+DI (gdzie żywica będzie dobrej jakości) i cierpliwość.

życzę powodzenia :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Jakos nie widze baniaka z spsami na samych podmianach...

jeżeli to do mnie napisane było :) to prostuje od razu, że:

-pisałam jedynie o swoim zbiorniku

-nie jest to zbiornik stricte sps-owy

obsada jeszcze mieszana :)

natomiast odpowiadałam na zapytania QesT'a, który wspominał o obsadzie zblizonej do mojej:

QesT:...To juz chyba bez zadnego problemu mozna utrzymac zbirnik, glownie skladajacy sie z miekasow, paru LPS i paru rybek, co?

Gdzies-kiedys czytalem, ze dla miekasow wystarcza systematyczne podmiany wody i rosna jak szalone!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.