Skocz do zawartości
hajtaler

Piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo głupie pytanie nt. piasku...

Kupiłam w reef shopie piasek na kg dokładnie ten http://www.reefshop.pl/eshop/podloza-i-dekoracje_zywy-piasek_caribsea-bahamas-oolite-live-sand-ywy-piasek-na-kilogramy.html

ale zbiornik będę miała zalany dopiero w ciągu tygodnia...

Chciałam się dowiedzieć co zrobić do tego czasu aby życie które jest w tym piasku nie umarło...

Czy mogę wsypac ten piasek do akwarium i dolać wodę RO nie dodając soli? - chciałam uzupełnić wodę do poziomu ok 0,5 cm nad piasek aby nie wysechł...

Problem mam taki że sól, wodę na start oraz inne rzeczy dostanę od kolegi z forum...

Więc nie mam w tym momencie możliwości dosolenia tej wody :clowning

Ewentualnie mogę wszystko zostawić w worku i raz na dzień otworzyć worek aby doleciało tam powietrze...

co proponujecie?

Ps. szukałam na forum od wczoraj info na ten temat i nic nie znalazłam :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to piach kupiony w worku to moze leżeć, w sklepach też leży i lezy, a pewnie nie ma na opakowamiu ani daty wazności, ani daty pakowania. Taki piasek nazywamy zywym, ale praktycznie to tam raczej tworza się przetrwalniki bakterri i czekaja na włozenie do akwarium. -Ja bym nie ryzykowała dodawania słodkiej wody do niego.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedź... ten piasek nie jest oryginalnie zapakowany i nie wygląda jak ten który widziałam w sklepie :clowning

to poprostu piasek w foliowym worku - w jakim kupuje sie rybki z dolaną wodą aby nie wysechł...

pytałam o jego przełożenie bo worek jest "zaparowany" i nie wiem czy to dobrze czy źle...

dziś go otworzyłam bo zauważylam muszelki ślimaków(jedna wyglada na muszlę turbo) - po sprawdzeniu okazało się ze to poprostu gratisowe muszelki :)

powiedzcie mi tylko czy mam "wietrzyć" ten worek czy nie?

pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

Jeśli to piach kupiony w worku to moze leżeć, w sklepach też leży i lezy, a pewnie nie ma na opakowamiu ani daty wazności, ani daty pakowania

Daty pakowania nie zauważyłem ale data przydatności piasku jako zywego była okreslona , tak samo jak paramatery przechowywania. Już dobrze nie pamietam ale warunki pokojowe na pewno mieściły się w tolerancji takiego piasku a termin w momencie sypania mojego piasku kończył się za ok 6 miesięcy ( pewnie ok 12 misiecy na to dają ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.