Skocz do zawartości
patriko90

czego potrzebuje do zalozenia nano 45l?

Rekomendowane odpowiedzi

witam przedewrzytkim che was wrzystkich powitac poniewasz jestm nowy na tym forum i wogule w morszyznie :D planuje zalozyc nano rafke okolo 45l moglby mi ktos pomuc co bym do tego potrzebowal nie jestem az taki zielony miejwiecej wiem co i jak jesli chodzi o pomiary itd chodzi mi tylko o to co potrzebowal bym ze sprzetu na poczatku chcialem tylko zaznaczyc ze beda tam zyly jakies nie wymagajace korale miekie takie jak xenia i moze z 1 rybka no i krewetka czyszczaca chodzi mi o to aby zalozyc sobie taka solniczke jak najmiejszym kosztem poniewasz jestem w 100% pewnien ze chce miec taka nano ale nie wiem czy podolam temu zadaniu od dzieckamialem tylko slodkie akwa a tu nagle taka zmiana:) ale jestem zdecydowany i mysle ze to dozy plus jesli ktos jest pewnien czego chce :D chcialbym tez napisac ze jestem opiekunczy w stosunku co do akwa chodowalem w 500l dyskowce a przy nich tez trzeba troche polatac takze zle ze mna nie jest.... :D

mam nadzieje ze mi pomozecie pozdro dla wrzystkich


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj przyklejone tematy w dziale dla nowicjuszy...i zaglądaj czasami do słownika...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Potrzebujesz trochę czasu,by przebrnąć przez dział dla nowicjuszy.Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania,dotyczące zakładania zbiornika.

Powodzenia :D i witaj na forum


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiecie mi chociasz czy taki odpieniacz ktory sam zrobilem na wzor takiego znalezionego na forum

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=1140

wystarczy do mojego akwa?


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj patriko90

A ja się tradycyjnie będę czepiał. Rozumiem, że umysł ścisły ale bez przesady !!!!!:D, chyba, że kolega se jaja robi.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie zmienilem zdanie :D juz mam przygotowane akwarium 112 l. z kominem i sumpem cala hydraulika juz podlaczona :D faktycznie jak sie chce to mozna duzo przelecialem ostatnie dwie doby przez cale forum dla nowicjuszy i mysle ze juz wiekrzosc wiem i zdecydowalem sie na doza ilosc zywej skaly podobno jest wtedy latwiej utrzymac parametry wody wiec w samym sumpie bedzie okolo 15kg i w akwa tak samo. :D a teraz pytania ...:D

1. gdzie moge kupil ladna i nie droga zywa skale najlepiej z okolic trojmiasta? jak ktos wie prosil bym o namiary

2. jakiej potrzebuje cyrkulacji?

3. czy w tej pojemnosci moge trzymac 2 blazny i ekpe sprzatajaca ( krewetka czyszczaca, 1 turbo, 1 pustelnik i babke (jakas mala) )

4. co sadzicie o tym czy dla poczatkujacego takie akwa nie jest za duze?

pozdro i czekam na odpowiedzi :)


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojemność w sam raz (szczególnie że jest sump) dla początkującego (parametry nie będą się tak wahać), skały bez przesady do 20% systemu (z tego co zrozumiałem chcesz na metodzie berlińskiej), do tego tylko wydajny odpieniacz :D

co do obsady bezproblemowo to co napisałeś (a można nawet więcej np jakieś małe gobidonki jeszcze)

napisz jaki sprzęt chcesz do tego wsadzić?

cyrkulacja w zależności na co się nastawiasz (miękkie, LPSy, SPSy) powiesz co chcesz to powiemy ci ile cyrkulacji (mniej więcej)

edit: ślimaków możesz więcej, popatrz w dziennikach co ludzie trzymają w takich litrażach to się zorientujesz co mniej więcej możesz wsadzić (oczywiście w granicach rozsądku)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda tam tylko miekasy narazie lps i sps nie chce sa zbyt wymagaace

odpieniacz bedzie firmy tunze do 400l

oswietlenie planowo 3x 24w ( 2x ATI Aquablue Special 1x ATI Actinic Blue )

i tylko z ta cyrkulacja nie jestem pewien

a co myslicie o oswietlniu?


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no i takie pytanko czy do tej obsady co napisalem moglbym dozucic krewetke boksujaca? strasznie mi sie podoba a w szczegulnosci te jej lapki hehe :D


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patriko90 :

beda tam tylko miekasy narazie lps i sps nie chce sa zbyt wymagaace

odpieniacz bedzie firmy tunze do 400l

oswietlenie planowo 3x 24w ( 2x ATI Aquablue Special 1x ATI Actinic Blue )

i tylko z ta cyrkulacja nie jestem pewien

a co myslicie o oswietlniu?

Ja tez tak na poczatku mowilem. Tylko miekasy:). Nie da sie:)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

-pokombinuj jak tu wzmocnic oswietlenie, przynajmniej do 4 x 24W

-cyrkulacja dla miekkich to dwie pompy po ok. 1500 l/h kazda

-skaly wystarczy w sumie z 20 kg

-poza zbyt duza iloscia ryb, mozesz wrzucic krabikow i slimakow ile zechcesz.

Tylko z rybami sie jakis czas powstrzymaj (ze 2 miesiace)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem na razie glownie bedzie ekipa sprzatajaca a blazny jak akwarium troszke dojzeje :D z oswietleniem to raczej nie problemu bo u mnie w pokrywie zmiesci sie 5 takich swietlowek ale myslem ze te 3 wystarcza ale skoro mowisz ze 4 bylo by lepiej to tak zrobie aha no i oczywiscie do kazdej swietlowki bedzie odblysk :D

a jak z ta skalka zna ktos jakis dbry sklep, hurtownie? w okolicach trojmiasta?


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u góry pod logiem nano-reef.pl masz: start; forum; SKLEP i to jest sklep z Gdyni :D


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dzieki tomiooo :D


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! skonstrowalem juz projekt mojego akwa :D i chce wam go przedstawic oto i on powiedzcie co o nim myslicie :D:)

1 ZBIORNIK

wymiarowy 112l czyli 80x35x40cm w prawym tylnym rogu bedzie komin o podstawie trojkata

2 HYDRAULIKA

siwe rury plastikowe stosowane w akwariach w kominie sa 3 otwory a mianowice na spust,rewizje i powrot wody do akwarium zawory takze do kapletu z zaworkami motylkowymi.

3 SUMP

ogolne wymiary zewnetrzne 60x30x40cm a wiec kolejno od prawej w komorach beda sie znajdowaly :

a) spust wody z akwarium i odpieniacz

:D zywa skala 5kg

c) grzalka

d) pompa obiegowa wtlaczajaca wode spowrotem do akwarium

4 SPRZET

ODPIENIACZ___ Aqua Medic - Midiflotor - odpieniacz wewn. do akw. 400 litrów

POMPA OBIEGOWA___eheim 1260 2400l/h

CYRKULACJA___2 razy Tunze - Turbelle Nanostream 6025 2500l/h

GRZALKA___ grzalka z wbudowanym termostatem o mocy 100w

OSWIETLENIE___2x power-glo 24w barwa- 13000k 1x marine-glo 24w do kazdej switlowki odblysniki

5 ogolnie sol skala itp.

- sol kent marine-sea salt

-zywa skala narazie 15kg (10kg akwa i 5 kg sump)

-zycie pocatkowo tylko ekpa sprzatajaca (1 pustelnik, 2 turbo, krewetka czyszczaca, rozgwiazda piaskaowa z czasem gdy akwa dojzeje 2 blazny :D

i to chyba wrzystko prosil bym o to abyscie mi pomogli nie chodzi zaraz zebyscie mnie zrypali potrzebuje rad gdyz to moje 1 akwarium powieccie czego jest ewentualnie za dozo a czego za malo moze zmotam jeszcze jakis fundusz do tego co narazie potrzebuje brakuje mi jeszcze 280zl :)

pozdrawiam


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka czyszcząca i rozgwiazda razem z błaznami jak baniak dojrzeje.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. cyrkulacja - zamiast tunze wziąłbym koralię 2 lub marea 2400 w cenie 1 tunzie masz 2 szt innych pomp, no ewentualnie jeżeli ci brakuje tej kaski to jvp lub wavemaker 3000 na allegro po ok 70-80 zł tylko że to chińskie i opinie na temat ich działania są podzielone;

ad. oświetlenie - powinno być 4x24W a ja bym dał 5x24

ad. baniak - też planuje akwarium o podobnej pojemności i koledzy doradzili mi żebym zrobił długość ok 60 cm żeby świetlówki t5 24w idealnie pasowały bo przy długości 80cm to będziesz miał boki niedoświetlone, a sam zbiornik możesz dać trochę szerszy zamiast dłuższy np 60x40x45cm

ale może niech moje uwagi potwierdzą bardziej doświadczeni bywalcy tego forum :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie bedzie tylko takie tymczasowe pozniej prawdo podobnie bedzie 5x24w ale to gdzies w maju

co do cyrkulacji to koralia to nawet dobry pomysl z tego co wyczytalem tez bardzo dobra firma bo chinskiego szajsu to raczej nie chce uwazam ze wrzystko co twoza te male zolte lapki jest nietrwale:bump1

ale ogolnie po tych 2 opiniaj to widze ze tak wmiare zaplanowalem zbiornik skoro powazniejszych ostrzezen nie ma :)

aha no i tej skalki takze w maju przybedzie do 15kg w akwa i 5kg sump

a no i powiedzcie co do soli to moze byc bo akurat na ten temat najmiej wiem ;/

aha no i takie osobne pytanko na internecie znalazlem takie blazenki tylko czarno-biale (nie wiem jak sie nazywaja) jest jakas roznica w trudnosci hodowli? bo sa bardzo ciekawego wygladu :


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mogli byscie cos pomuc?? co z ta sola moze byc jak na moj zbiornik?

jutro jade do gdyni po wiekrzosc sprzetu wiec powiedzcie prosze czy cos trzeba byloby zmienic odjac lub dodac

pozdro


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

w zasadzie nie ma az takich duzych roznic miedzy gatunkami soli. Przyjelo sie, ze te drozsze sa lepsze i to sie przewaznie zgadza.

Blazenek to blazenek i jego kolor nie ma specjalnego wplywu na trudnosc hodowli.

Po dwoch dniach po zasoleniu sprawdzasz temperature, pompy, odpieniacz i jedziesz po skale.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Stani o 14 jade po reszte sprzetu wiec mysle ze jutro bede juz zalewal akwa :) fotek narazie nie dam bo zeby zalozyc akwarium sprzedalem i aparat i tel hehe :) mysle ze w weekend beda juz fotki


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdziwy hobbysta!:)

Dobrze, ze sie nie zajales formula 1 albo lotnictwem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że dobrze wszystko zaplanowałeś :) bo jak nie to będziesz musiał ogłosić upadłość :) powodzenia


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet skapletowany :):) niestety akwa zalewam dopiero w czwartek bo jutro jade na imieniny w rodzinie o ktorych sie dowiedzialem dzisiaj ... no szkoda juz sie nie moge doczekac odezwe sie w czwartek pozdro


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.