Skocz do zawartości
ozim

prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób co to jest, sorry za jakość zdjęć ale robione na szybko telefonem

27e1fe8ef120cf6bm.jpg

782cca2f26e73fddm.jpg

W sumpie mam tego spore ilości, wygląda to jak gąbka z rurką.

Mam też drugie pytanie czy Wasze favitesy lub brainy są idealnie kształtne czy nieraz wystają różne dziwne rzeczy

850e910960999547m.jpg

Pozdrawiam

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe rurówki , a w favitesach zyją różne rzeczy z mojego wystaja takie małe podwójne czułki:) może ufo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwoch pierwszych fotkach jest gąpka Sycon.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten gatunek gąbki może być plagą bo w sumpie i kominie mam tego spore ilości.

Zabawne jest to że na reeflexie to zwierzę nie jest dla początkujących czyli nie dla mnie :D


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłby ktoś tak uprzejmy przetłumaczyć, chociaż w wolnym tłumaczeniu :D

Nazwa łacińska

Sycon sp. 01

Występowanie:

Indopacyfik, Morze Śródziemne, Wyspy Brytyjskie

Temperatura:

23°C - 28°C

Żywienie:

plankton

Wielkość akwarium:

~ 200 Liter&襱 [~ 175 Liter&襪]

Stopnień trudności

To nie jest zwierzę dla początkujących

Hodowla:

Wir danken Andrea Urban für den folgenden Beitrag und die Hilfe bei der Bestimmung und Chris Feiland für die Zusendung der Bilder.

************************************************************************************

Stamm: Porifera | Klasse: Calcarea (Kalkschwämme) | Unterklasse: Calcaronea | Ordnung: Leucosolenida | Familie: Sycettidae | Gattung: Sycon

************************************************************************************

Diese kleine, becherförmig wachsende Kalkschwammart kommt häufig mit Lebenden Steinen ins Aquarium. Sie besiedelt hartes oder verfestigtes Substrat. Kalkschwämme der Gattung Sycon sind weit verbreitet und haben ein charakteristisches Aussehen. Die Schwämme sind weiß, gelblich oder hellgrau und können eine Größe von bis zu 5 cm erreichen. Das Skelett ist &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle mi sie udalo translatorem przrtlumaczyc :D

Ten mały, becherförmig coraz Kalkschwammart często pochodzi z żywymi kamieniami w akwarium. One rozliczane twardego lub skonsolidowanych substratów. Kalkschwämme Sycon z rodzaju są szeroko rozpowszechnione i charakterystyczny wygląd. W gąbki jest biały, żółty lub lekko szary i może mieć wielkość do 5 cm. Szkielet jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D niezle :kapelusz to teraz wszystko wiadomo :D

lece na maly sok z kumplem, a pozniej na 19.20 na pkp po ekhm paczke z Reefshopu z zyciem :D fotki dodam jeszcze dzis w moim temacie, ciekawe co też mi przyślą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gąbka sycon - z doswiadczenie jest to jedna z plag- nie w sensie szkodliwości,ale tego, ze pojawia się czasem w dużych ilosciach a potem znika, nie wiadomo dlaczego. Jej pojawienie i znikanie nie zalezy od parametrów wody. Jest filtratorem czyli jak muwia jest pozyteczna. Chociaz zastanawaim się dlaczego kiazdy filtrator jest pozyteczny? w końcu wyjada żarełko tym bardziej pozadanym jak np ozdobne rurówki.

Ja raczej traktuję jak plagę bo nie żyje zbyt długo a po oderwaniu pływa w akwarium jak snieć i na dodatek cała pobrudzona deutrytusem dlatego ja usuwam.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzą tylko w sumpie i kominie :D tam mi nie przeszkadzają :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam sumpa i siedza za midiflotorem i za grzalka. Ostatnio widzialem kilka na czysciku magnetycznym - chyba im sie wedrowki po szybie podobaja.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.