Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Jaka ekipa czyszcząca?

Rekomendowane odpowiedzi

Co można dać do akwarium na start żeby było pożyteczne, a przy okazji ładnie wyglądało? :D I drugie pytanie - ile pustelników elegans można trzymać w 50l ?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na start to pustelnika jakieś slimaki możesz dać i może xenie :D


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 50L spokojnie możesz dać jednego lub dwa kraby, ze 2 turbo, i ze dwa kopiace jak chcesz


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraby w 50 litrach odradzam, tylko beda sraly, a przy takim litrazu, no sorry jest to widoczne, mam jednego laevimanusa i wszedzie na skalach sa jego g*wna, kopiace? po co? zeby lezaly pod piaskiem? one wogole nie kopia, mam mitra papalis i strombusy- lipa! kup 2 krewetki czyszczace, 2 turbo i wsio, jak bedzie ok, to kup 2 blazny i strigate do piachu! Moja nieco krytyczna wypowiedz jest jak najbardziej uzasadniona, sam posiadam taki zbiornik :D powodzenia i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej tu masz mniej więcej rozpisane co do jakiego zbiornika, myślę że można się na tym wzorować i odneśc to do swoich potrzeb, upodobań i pojemności zbiornika http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_zestawy-promocyjne_i-algae-attack-pack-i-zestaw-zwierz-t-czyszcz-cych.html


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam pustelniki, tak samo slimaki kopiące :D kraby osraja Ci wszystko co masz w akwa, a slimaki nie kopia, zostwiac beda tylko takie nitki sluzu w piachu i na szybach, jak sie zbiornik ustabilizuje to kup strigate do piachu a do glonow wystarcza Ci 2 turbo, chcesz miec koniecznie kraba? to kup sobie jednego elegansa, szybko zobaczysz do czego jest zdolny :D

Dojrzewanie zbiornika juz zakonczylem, teraz wiem jak wiele rzeczy zrobilem zle :D i z wlasnego doswiadczenia w takim litrazu wiem,ze zycie w nim powinno i w moim przypadku bedzie ograniczac sie do tych zwierząt:

http://sklep.aquamedic.pl/go/_info/?id=541 - x1 przekopywanie piachu

http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_bezkregowce_i-lysmata-amboinensis-i-clearner-shrimp.html - x2 zjadanie resztek i czyszczenie ryb z ew. pasozytow

http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_kraby-i-slimaki_astrea-tecta-i-turbo-snail-xxl-size.html - x2 do glonow

http://www.reefshop.pl/eshop/zywe-zwierzeta_ryby_amhiprion-ocellaris-i-ocellaris-clownfish.html - x2 jako glowni mieszkancy

!I WSIO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe informacje :D

Czyli na start pójdzie kilka ślimaków turbo i tylko jeden krab pustelnik (muszę mieć chociaż jednego, bo jest za***isty) :D

Jak będą się dobrze czuły, to na drugi rzut jedna lub dwie krewetki czyszczące.

Na sam koniec 2-3 błazenki :D

Dobrze, że powiedzieliście o tych ślimakach kopiących, bo sprzedawca mi je strasznie zachwalał i już prawie kupiłem. Na szczęście postanowiłem to jeszcze przemyśleć i dopytać na forum, ponieważ trochę dziwne wydawało mi się wydawać 50zł na ślimaka, którego nawet nie widać bo siedzi pod piachem i w dodatku wcale się nie rusza :/


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to u mnie teraz wyglada :D

ja strombusy odradzam, tak jak mowie u mnie siedza pod piachem w miejscu od czasu do czasu tylko trabe wystawia na powierzcznie, a potrafia wylazic na skaly i wtedy zostawiaja takie nieladne sluzowate smarki hehe, a tak jak mowie, przy takim litrazu wszystko to widac i rzuca sie w oczy, tak samo gowna pustelnika :D u mnie jest jeden i tez mnie cieszy :D oto on :)

dsc01939jhu.jpg

cala muszle ma porosnieta w rurówkach wyglada super :) no i to nie elegans a calcinus laevimanus czyli lewo reki krab pustelnik, lewa szczypce ma wieksza :) w akcji do obejrzania w linku pod moim zdjeciem po lewej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem elegansa, przyjechal z Gdyni z RS, moj laevimanus imieniem Siergiei od razu go znienawidzil, ze to,ze mieszkal blizej morza i za, to jaka mial fajna muszelke :]

ivansi4.jpg

szybko jednak go zlikwidował, mówiąc,że to miejsce jest za małe dla nas dwóch!!:D

i sam zasiadl w pieknej muszli:clowning

dsc02001b.jpg

dsc01988o.jpg

THE END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd co jakiś czas należy dostarczać pustelnikom nowe większe muszle , w przeciwnym razie będzie eksmitować ślimaki z ich domków.

BTW Gdzie moge kupić Lysmata wundermani(na sztuki), Lysmata amboinensis, ślimaki Turbo oraz Tectusy ? Chodzi mi o sklep w którym dostane to wszystko.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły ziom z tego kraba :D


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój sie na dnie lezalo z 6 muszli, do czasu jak nie przyjechal elegancik z Gdyni, laevimanus w nich gustowal i codzien sie przebieral, ale jak przyjechal gosc to tak spodobala mu sie jego muszla, ze postanowil ja miec i tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.