Skocz do zawartości
tomik

zatoka w Cardiff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Bylem dzisiaj ze znajomymi nad zatoka w Barry Island, akurat byl odplyw, wiec pare zdjec zyjatek ktore zlapalem w kaluzach. Rafa koralowa w Turcji to to nie jest :) ale w porownaniu z baltykiem mysle, ze i tak jest tu ciekawiej. zdjecia krewetek nie dalo rady zamiescic bo niestety maja kolory maskujace i na zdjeciach ich nie widac.

Zaaklimatyzowalem kraby slimaki i ukwialy ( 4 godziny aklimatyzacji i jak na razie wszystko zyje:).

862-rozg.jpg

i tak bez wody na sloncu kilka godzin

862-ukw.jpg

862-krab.jpg

862-ukwial.jpg

i po co placic za slimaki w sklepie :)

862-slim.jpg

a to miejsce polowan

862-zat.jpg


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to o tym opowiadałeś ładniutkie :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NowicjuszKret :

fajne :) a co jest na foto nr. 2?

Na moje oko to pozamykane ukwialy

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Tak dokladnie zdj. nr 2 to zwiniete ukwialy, w takim stanie potrafia na skale bez wody w pelnym sloncu wytrzymac odplyw. A my tak czasami panikujemy :). Jest jeszcze zbyt zimno wiec np. krewetki zdazaja sie rzadko no i kraby dzikusy, czasami maja wielkosc otwartej dloni. moze w przyszlym miesiacu wybiore sie nie nad zatoke a nad prawdziwy kawalek oceanu, za pare funtow mozna wsiasc na stateczek ktory zabiera turystuw na otwarty akwen gdzie mozna zobaczyc jedyne rekiny ktore zyja w tych szerokosciach czy tam dlugosciach geograficznych :). pozdrowienia

PS. wszystkie zwierzaki przezyly aklimatyzacje i maja sie dobrze oczywiscie trafily do sumpa bo jakos nie ufam im na tyle zeby zaprosic je do glownego baniaka :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :) za wielka, na zdjeciu nie ma punktu odniesienia ale jej srednica to jakies 20 cm i jakos nie wyglada mi na typowego glonozerce :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik, to w Cardiff jest ten pomnik marynarza i kobiety czekającej na niego? Jeśli tak to byłem nad tą zatoką, robi niesamowite wrażenie, teraz już wiem dlaczego tyle ludu łazi tam po plaży w czasie odpływu :) zazdroszczę Ci takiej miejscówki na "łupy". Na Twoim miejscu chyba bym się pokusił o jakieś akwarium biotopowe jeśli takie "ciacha" leżą tam na ziemi :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to seb zabiles mi cwieka, jest tych pomnikow sporo ale .... . Hm w sumpie juz mam biotop :). Co ciekawsze widzialem juz na plazy szczatki korali, cos jak gorgonie wiec moze glebiej i na otwartym oceanie faktycznie jest tego wiecej. zreszta w muzeum ziemi w Cardiff mozna zobaczyc wykopaliska z tych rejonow gdzie sa korale i szczatki rafy koralowej. Kiedys musze tam przemycic aparat:). wogole coraz bardziej wciagam sie w studiowanie wlasnie tego biotopu.

Ps. po konsultacjach z moja lepsza polowa ustalilem , ze tak dokladnie w Cardiff na Cardiff Bay jest ten pomnik, ale dla sprostowania polowanie odbylo sie na Barry Island jakies 10 mil za Cardiff.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie nad tą zatoką jednak byłem :) A pomnik jest dwuczęściowy, marynarz stoi na cokole w wodzie kilkaset metrów od brzegu, a kobita na niego czeka na brzegu w rozwianej sukni :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.