Skocz do zawartości
pooh

Pseudopterogorgia sp.

Rekomendowane odpowiedzi

wedlug porowania z reeflex.net dokladnia ta: Muriceopsis sp. 01

niedawno kupilem, aklimatyzacja zrobiona, niestety nie wypuszcza polipow :)

po jakim aczasie moge ja spisac na straty (niestey chyba)... to trwa juz 7 dni...

dodam, ze inne zwierzaki z tego transportu maja sie dobrze...

3653-gorgonia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny ze to ta ? Poprzegladaj dokladnie inne gorgonie ( wstaw fotke swojej) .Moze sie okazac ze kupileś np:diodogorgia nodulifera . Popatrz na korala w nocy czy przypadkiem nie wystawia polipów .

Próbowałeś ja karmic ( necic jedzieniem ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie ta, ktora podales; na 100% to ta, ktora wymienilem; probowalem dokarmiac, necic, w nocy tez nie wypuszcza polipow...

aha i jeszcze zauwazylem, takie dziwne (moim zdaniem) zgrubienia na koncowkach "galazek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa wytrzymale i moga tak dlugo. Moze zwykle zasolenie masz nieco wieksze niz w zbiorniku gdzie stala?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie chyba to (poziom zasolenia) zostalo... parametry ok, suplementy ok...

coz czekam az sie otworzy, dam znac "z placu boju"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doniesienie z placu boju... nadal nic, ani na moment sie nie otworzyla - 2 tydzien... nie sypie sie - nie otwiera, zgon, czy jeszcze jest nadzieja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powinna się już dawno otworzyć..gdyby bylo wszytko ok.

Nie jestem pewna czy to Muriceopsis, jaki ma kolor tkanka? biały?

W jakim jest miejscu,jaka cyrkulacja,Czym karmisz? Próbowałes wsypać jakiś drobny pokarm suchy bądz mrożony?

Jeśli tak to jaki?Czy była jakakolwiek reakcja?


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ze 2-3 lata temu z Darkiem kupiliśmy sobie te drzewka, moje otworzyło się od razu, jego po właśnie 2-3 tygodniach co było dość dziwne:) Może po prostu tak mają.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq

tkanka ma nadal taki sam kolor, jak na poczatku = fotka (krzyzowka brazowego z lekkim fioletem)

ustawilem ja w miejscu sredniej cyrkulacji i naswietlenia

probowalem necic pokarmami i nic

@olekszwarc

no, dajesz mi nadzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie pozostaje tylko ją obserwać,ja nie miałam nigdy doczynienia z tą gorgonią.

Ale moge się zakladać, że jak się w koncu otworzy będzie śliczna. Bardzo ciekawi mnie jakie ona ma te polipy.

Ze zdjęcia widać,że w cale nie jest ich tak dużo ale pewnie będzie "puszysta" jeżeli to akurat ta Muriceopsis.

Bo gorgonii jest naprawde od groma i ciut ciut:D

W każdym razie nadal czekam na info;)Może bardziej pod prąd wody by ją przestawić,hmm:googleye

3mam kciuki i pozdrawiam


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłeś tę gorgonie pod tą nazwą Muriceopsis ?

Bo to może być równie dobrze i Pinnigorgia, Pseudopterogorgia ale chyba najważniejsze jest to że co by to nie było ma zooksantelle i z utrzymaniem nie powinno być problemów. Ja bym ja postawił w miejscu gdzie jest najmniejszy ruch wody

( na przekór Merriq :) )

i tez trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nazwy, nie jestem pewien :) - dostalem razem z innymi zwierzakami, jak "pack" dla poczatkujacego...

natmiast metoda porownawcza z pl.reeflex.net WYDAJE mi sie, ze to ta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobna otowrzyla sie po 3 tygodniach i teraz sie wogole nie zamyka, tez sie martwilem ze cos nie tak ale teraz jest piekna!!


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, zeby nie bylo:

NO2 - 0

NO3 - 0

PH - 8,2

KH - 10

MG - 1260

CA - 340

nie jest tragicznie... dodatkowo suplementy TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big_ben ma racje - miałem identyczną - nie lubią silnego prądu, za to uwielbiają światło - jak się zacznie otwierac i przyrastac to będziesz jeszcze o niej pisac w dziale "plagi"


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mam ta sama jedna otworzyla sie od razu druga nie chciala jak mialem ja wyrzucic to odwiedzil mnie koles ktory tak jak ja ma ponad13lat akwa i kazal wyplukac w wodzie z RO zgubila w ten sposob ta tkanke i do tej pory ma wyciagniete polipy nie wiem czy pomoglem ale jak bedziesz ja wywalal to spruboj-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na 100% Pseudopterogorgia sp. Ważne pytanie koralowiec jest przyklejony do skałki czy wetknięty w załom skalny? Wedle mojego doświadczenia ten zwierzak dużo lepiej się aklimatyzuje jak jest przyklejony do czegoś stabilnego, tak jak większość osiadłych bezkręgowców. Zwierzak na 100% zawierający zooksantelle.

Proponuje wstawić na kilka chwil pod wylot pompy cyrkulacyjnej i opłukać a potem ustawić w miejscu z średnim do mocnego ruchem wody, u mnie najlepiej rośnie na wylocie pompy 12000l/h.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszkur

jest przyklejony do skalki, zreszta to przesylka od Was :)

wiec kwestia gatunku wyjasniona ostatecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.