Skocz do zawartości
jarek.pl4

zoantus choruje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym posiadaczem morszczyzny ,mam problem z zoantusem od wczoraj pojawiły się na nim jakieś białe białe kropki,02-1 mm przestał się rozwijać co to może być jak się tego pozbyć.

Akwarium mam od 1,5 roku parametry wszyskie ok inne korale nie chorują ,rozwijają się dobrze3563-51.jpg3563-51.jpg3563-51.jpg3563-51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest mozliwe ze jestes nowym posiadaczem morszczyzny a akwa masz od 1,5 roku?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w32dar win nie łap mnie za słowka tylko powiedz jeśli oczywiście potrafisz co to jest i jak to zlikwidować,akwarystyką zajmuję się już od ok 20 lat ale morszczyzną dopiero 1,5 roku a to ze jestem nowym chodziło- mi o to że dopiero nie dawno zarejestrowałem sie na forum ,jesli możęsz to pomóż!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thats a wierd one with your zoaths jarek. I have a lot of zoaths as i love this coral and i have a lot of different types in my aquarium but i too have had a problem with them recently. I have had two clusters of polyps literaly disintigrate on me for no reason at all. my levs as yours are all ok and all the other coarls are doing fine!!!!!

my friend, łukasz has a 750ltr tank full of zoas and until recently had no problems but 2 weeks ago lost nearly all of them due to an unknown reason.

apparently this coral has a tendency of funny behaviour patterns and problems.

regards,,, marek.:-))))


akwarium zostało zaprojektowane z moją pomocą, ale głównie z a pomocą łukasza kur który pomógł mi bardzo na początku i podczas trudniejszych czasach ze zbiornikiem.

Dzięki Łukaszku!!!:-))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powderblue22:shocking

Rozumiem ze prowadzisz szkołe angielskiego i z tego co napisałeś wnioskuje że bedziesz nas uczył gratis ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek.pl4 nie lapie Cie za slowka tylko zauwazylem niescislosc w twojej wypowiedzi. Nie chodzilo mi o to zeby kogokolwiek denerwowac moja wywpowiedzia. Niestety jestem za slaby zeby Ci pomoc:(. Moge Ci powiedziec ze to raczej ja jestem nowym posiadaczem morszczyzny.

A co do powderblue22 to powinienes zastanowic sie czy wszyscy znaja angielski. Ja znam i duza czesc grona morszczakow pewnie tez ale sa tacy co nie znaja i twoja wypowiedz wnosi dla nich tyle co "SŁOWO POLSKIE" dla japonczyka. Poza tym jest to polskie forum i skoro znasz polski to moglbys go urzywac - chyba ze nie to przepraszam.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzisiaj jest jeszcze gorzej prawie wcale się nie rozwija i jest tego więcej ale wydaja mi się że nie są to wirki ale jakiś grzyb czy coś takiego nie wiem czy go zlikwidować czy jest jakiś sposób aby go uratować ,czy nie zarazi tym innych korali a co do powderblu to moze ktoś mi to przetłumaczy bo znam angielski ale w stopniu mini podstawowym i nie zabardzo mogę się kapnąć o co mu chodzi

pozdrawiam

jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha po co z siebie robisz debila power~?

jarek.pl4 power~ napisał ze maja tędencje do takich rzeczy a pozatym to nic ciekawego


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no' date=' co chcesz nowicjuszu, przyszpanil uaaa uaaau

Hey Mr English stop act like an idiot, we use here only native language!

If you still wan't to speak in foreign languages return to your student:waving

Sit down in a corner and ask yourself about: How can I stop being such an poseur?

Propably the blame will fall on me, for an misbehaviour, but ... who cares?:)

English lessons for ya!

co do zoa, to slyszalem rowniez, ze tak maja czasem, daj im jeszcze troche, zmieniales cos w zborniku ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok np but try to find something in those link which i writed.


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek zamykam, kolegę blue proszę o zapoznanie się z regulaminem forum, to forum polskojęzyczne i takiegoż języka na nim używamy, chwalimy się raczej zdjęciami zbiorników niz umiejętnościami lingwistycznymi, kolego jarku, zmień ton swoich wypowiedzi bo może akwarystyką zajmujesz się nawet 100 lat, ale to nie zwalnia Cię z obowiązku szanowania innych, również proszę zapoznać się z regulaminem. Na deser, szanowny kreciku, Ty jako stary wyzeracz powinieneś dawać przykład zachowania na forum, więc dla przykładu otrzymujesz ode mnie ostrzeżenie, za "debila".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.