Skocz do zawartości
witul

potrzebna pomoc w temacie cyrkulacji

Rekomendowane odpowiedzi

witam Wszystkich,

poradzicie cos na moja cyrkulacje?

uklad taki jak na foto, gdzie:

rozowe stralki wskazuja film na powierzchni

niebieskie kierunek pomp (2 x JVP-102 5000L/h + wyjscie z obiegowej 3000L/h)

zielona wskazuje miejsce gdzie zostaje delikatny osad na dnie

poki co obiegowa dmucha pod skaly z lewej strony komina, jedna JVP (ta z prawej) dmucha pod skaly z prawej strony, a druga JVP dmucha wzdluz zbiornika, ale jak widac nie siega do konca.

co zrobic aby nie bylo filmu ani osadu?

988d421602560a34m.jpg


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjecia nic sie nie zrobi ..musisz sam dojsc do tego .

ale zeby cos przestawic to obiegowa dmucha przy tylnej scianie po lewej stronie .

Lewą pompe ustawil bym tak zeby dmuchała po przekątnej w prawy tylny gorny róg , ustaw ja dodatkowo tak zeby w polowie drogi strumien wody załamywał sie o powierzchnie wody.

Pompa po prawiej stronie powinna dmuchac wzdłuz przedniej szyby pod lewą pompe .może tez zalamywac sie na przedniej szybie- jesli ruszy piasek skieruj delikatnie strumien do gory i tak do skutku az przestanie mieszac piaskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw je tak jak ci sie podoba. one i tak sa silne wiec woda sie kreci wszedzie. zawsze bedzie tak ze w jednym miejscu krecie mocniej niz w drugim. jesli chodzi o powrót to raczej zle ze dmucha w piasek.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie te 2 pompy cyrkulacyjne to az za duzo, bo straszny mlyn w akwarium, i trzeba sie nakombinowac aby nigdzie piasek migrowal, wycelowalem obydwie pompy w kierunku powierzchni wody, obydwie sa w polowie wysokosci zbiornika.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pompa cyrkulacyjna moze dmuchac pod skaly? mam 2 sztuki po 5000 L/h i do tego wylot z obiegu skierowany pionowo w dol. nie da sie u mnie inaczej ustawic pomp, niz jedna cyrkulacyjna za skaly, bo inaczej albo mieli piach, albo sie zbiera syf w rogu na powierzchni wody. inne wyjscie to 2 pompy obok siebie w jednym miejscu dmuchajace w podobnym kierunku.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze ktos co z ta cyrkulacja? czy za skalami musi byc ruch wody aby syf sie nie zbieral?

kto z Was ma za skalami syf a kto cyrkulacje?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cyrkulacja powinna być ta ustawiona,by w zbiorniku nie było martwych stref.dobrze jest więc,by za skałami był też ruch wody.

U siebie cyrkulację za skałą załatwiłem powrotem z pompy.

Teraz może wydawać się,żę cyrkulację masz sporą,ale jak korale podrosną :)sytuacja się zmieni.

pozdrawiam

W przyszłości nie pisz kilku postów ,jednego pod drugim,używaj funkcji "edytuj":)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witul mamy podobne akwarium. Moje ma 110x65x60 więc jest trochę większe. U mnie działają 2 pompy tunze razem 7500 l/h + 2 OR3500 = 7000 l/h czyli łącznie 14500 l/h i u mnie żadnego sajgonu nie ma. Wyloty OR3500 przez lockline kieruje sobie dowolnie, głównie na zbiornik, tunze jedna dmucha w powieżchnię wody w stronę komina a druga na skały. Obecnie walczę z okrzemkami bo to nowy zbiornik a mam sporo ceramiki, więc wszystko mam skierowane praktycznie na nią i też nie ma problemy z osadzaniem czegoś na powierzchni (jedna tunze ciągle w powierzchnie i robi ruch wody w stronę komina)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem przez kilka dni pompe (po prawej na fotce) skierowana do przodu, i pozniej gdy znow ustawilem ja by dmuchala za skaly to wylecialo mnostwo paprochow. mam komin na srodku a to masakra po prostu... zostawie tak jak jest, tylko szkoda mi jednej pompy dmuchajacej za skaly tak ze az woda po kominie piach przesuwa na przednia szybe

tu aktualna fotka:

55e7713613f7c9e8m.jpg


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu nie chce zakladac nowego a mam kilka pytan

1.mam obecnie 2xtunze 6045, 1x 6060 i karoline 3 czy jest to wystarczajaca curkulacja do 137x63x65?

2. mam mozliwosc kupienia tunze 6200 czy nie bedzie to za mocna pompa?

3.co lepiej zastosowac: jedna duza pompe, czy te cztery co wymienilem wyzej.


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do cyrkulacji, rozumiem ze ma nie byc martwych stref, ale czy pompy maja dymac za skaly czy wystarczy aby byl jakis ruch wody?

jak Wy macie to ustawione? zbiera sie Wam jakis syf za skalami czy nie?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda z sumpa idzie z komina pionowo w dol, za skaly. W trzech katach akwarium mam pompy sterowane zegarami.

Jestem pewien, ze detrytus za skalami i tak sie zbiera, i co z tego? Jak tam babka kopie to krale wyciagaja polipy i puszczaja gazy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.