Skocz do zawartości
wildschek

Poszerzanie otworow w szkle !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem wk.. ze szok wczoraj odebralem nowy baniak 200x70x60 h i kleila znana firma w Polsce produkujaca akwaria spod opola . I w zamowieniu zlecilem im zeby w kominie wywiercili 2 otwory przystosowane pod przeloty VDL 32 mm i oni wywierili ale otwory w szkle o jsrednicy 35 mm .. Czyli pod przelot VDL 25 mm .. Moje wk. jest tym wieksze , ze wmawiaja mi ze otwor w szkle 35 mm jest pod przelot VDL 32 mm , bo VDL ma srednice rurki 25 mm a sam srubunek 32 mmm wiec wycieli 35 mm pod wlasnie ten srubunek... no rece opadaja , malo tego wycieli 2 takie same otwory 35 mm (splyw i rewizja) i teraz co mam zrobic przeciez to zalosne firma specjalistyczna zrobila splyw i rewizje w tak duzym baniaku na 25 mm .. powiedzcie co mam zrobic ?? Gosc z tej firmy mowil ze ewent. poszerza na miejscu ale czy to jest w ogole mozliwe technicznie ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bardzo dużo czasu to możesz sam pilnikiem wolframowym ale to będzie dość pracochłonne


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie jest to możliwe, ja sam miałem podobną sytuację. Tam gdzie ja zamawiałem szkło to miałem dwie możliwośći: 1. Jeżeli otwory nie są zbyt blisko siebie oraz komin jest dość szeroki by zmieścić coś podobnego do wiertarki to Ok;

2. Niestety jeśli w/w patent nie zadziała odkleja sie dno i.... wtedy wiadomo.

Pozdrawiam


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czy technicznie mozliwe, to juz Ciebie nie powinno obchodzic, jesli pasuje Ci,zeby zrobil to na miejscu to sie z nim umow, oni musze sie wywiazac teraz, a Ciebie nie powinno wsumie obchodzic jak, byle jak najszybciej i prawidlowo :) informuj o przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale problem w tym ze oni probuja wmawiac ze zrobili zgodnie z zamowieniem , cos nie normalnego a baniak lezy i czeka , wydaje mi sie ze piszac w zamowieniu "

" Prosze o wywiercenie 2 otworow w kominie przystosowanych do przelotow VDL 32 (splyw ,rewizja ) "

sprawa jest jasna o jaki przelot i otwor chodzi ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym Ty się w ogóle przejmujesz??? Po co z nimi dyskutujesz? Zapłaciłeś za to szkło? Czyli zapłaciłeś za coś czego nie zamówiłeś... Ja bym z nimi nie dyskutował. Mają przyjechać i zrobić otwory takie jakie zamówiłeś i koniec dyskusji. I co to za tajemnica jaka to firma? Co to ma na celu? Rozumiem że nie chcesz się czuć osamotniony i życzysz komuś żeby go spotkało to co spotkało Ciebie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram Seb'a

komu powinno bardziej zalezec im czy Tobie? poza tym zrobili Ci cos,czego nie zamawiales wiec nie wiem nad czym tu rozkminiac. Telefon w lapki i zarzadaj tego, za co zaplaciles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za firma??? fakt zadna tajemnica , ---> AQUABORO a szklo zaplacone juz niestety...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dzwonili ze jutro wysla kogos zeby poprawil , nie wiem jak to zrobia ale mam nadzieje ze zrobia dobrze , i mam nadzieje ze jutro popisze ze wywiazali sie i ze jest ok .. bo na teraz wyglada to zle i malo profesjonalnie :)


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś, myślę że to nie szkodzi.

Zamówiłeś coś (rozumiem że jasno w mailu napisane) a dostałeś coś innego niezgodnego z zamówieniem. Nawet jakby im szyba pękła to ich problem, nie Twój, zwróć im akwarium, złóż reklamacje i (niestety) czekaj na poprawki. W ostateczności nie przyjmuj tego akwa i żądaj albo nowego albo zwrotu pieniędzy. Daj gościowi to poprawić, a potem sprawdź czy będzie się dało zamocować przeloty ( ze względu na odstęp między otworami i szerokość kołnierza).

Powodzenia ! (daj znać co i jak :))


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzę ze nie dał znać jak się to skończyło...echh


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu... ale wykopaliska archeologiczne...


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki temat jest z 2009 roku :)


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

So what :) jednak na niego natrafiłem :)

Dobry odgrzany kotlet niż nic


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.