Skocz do zawartości
Ciochu

Żarniki HQI jakie polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde też już nie wiem jaki żarnik wybrać...

Akwa 112l

Oświetlenie same HQI 150W

chciał bym aby w akwa były fajne błękitne kolorki i korale szybko rosły. Bo co mi po tym, że dam 20k i spsy będą stały.

Myślałem nad:

BLV 14K

Reeflux 12K

Arcadia 14K

Aqua Medic 16k

proszę o pomoc bo chciał bym już to w końcu zamówić :clowning

Pozdrawiam


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavilon jak chcesz to podjedz do mnie zobaczysz jak świecą Reeflux 12K


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280782 guliwer777 :

Witam

Jeżeli Ci to pomoże to ja darowałbym sobie AM i Arcadie.

Pozdrawiam

dlaczego?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys AM 16000K i tez mi sie nie podobal,a uscislajac to kolory korali sps nie byly pod nim za ciekawe.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek a jak byś porównał ten AM16 do blv,czy reefluxa? to te dwa są jasniejsze?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat, bo dla jednego cos jest za niebieskie gdy innemu jeszcze za zolto.:)

Faktem jest, ze ponizej 10 tys K nie powinnismy schodzic a 20 000 to juz niebieskie i raczej powinno byc 250 W nad malym zbiornikiem.

Mi osobiscie pasuje BLV 14 tys. a jeszcze bardziej Giesemann Megachrome coral 14.500k. To jest brylantowo-biale swiatlo i po dodaniu niebieskich T5 mi sie podoba. To drogie, ale markowe i dobrej klasy zarniki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Giesemanna 14500K, Stani ma 100% racji - światło jest megabiałe, brylantowe. Właśnie wymieniłem w tym akwarium:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=22520&d=0 wszystkie żarniki na Giesemanna. Jeśli ktoś szuka niebieskiego światła to na pewno nie jest to dobry pomysł, ale po uzupełnieniu aktyniką światło prezentuje się rewelacyjnie, przede wszystkim dlatego, że akwarium jest bardzo jasne. Poprzednio używałem tam Aquaconnecta 14000K, te były dużo bardziej fioletowe/niebieskie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, a ja nie rozumiem, czemu na skali 14000 K to wpada w błękit/niebieski a tak naprawdę to mój Giesemann świcie na biało, tak samo jak moje stare HQI 70W 5200K sylvanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten Giesemann jaśniej świeci niz blv czy reeflux?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.