Skocz do zawartości
artstudio24

Jak lepiej zaklimatyzować ryby i krewetki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z tego co wyczytałem z forum to są dwa sposoby aklimatyzacji ryb.

- kropelkowo do worka z rybką

- pół szklanki co 5 minut

Która jest lepsza?

Prosze o rady.

Pozdrawiam

:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza jest lepsza, bo powoduje mniejsze skoki parametrow, ale nie kazdemu sie tak chce :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi sposób jest dobry:).Generalnie im dłużej, tym lepiej(jak w życiu:clowning)

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po mojemu wszystko zależy od tego, jakie zwierzaki aklimatyzujesz i jak bardzo różnią się parametry między wodą którą masz w woreczku ze zwierzakiem a Twoim akwarium.

Ja robię tak, że najpierw wylewam znaczną cześć wody z woreczka. W przypadku korali zostawiam tylko tyle, by były zakryte, w przypadku np. bardziej delikatnych zwierzaków jak krewetki zostawiam jej więcej. Potem strzykawką taką 20ml wlewam co chwilę wodę. I już po ok 20 minutach porównuję zasolenie między akwarium i woreczkiem. Jak jest takie samo to wodę wylewam a zwierza do akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje tylko metode kropelkowa,zostawiam woreczek w sumpie na przynajmniej 4 godziny


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek, ale to bez sensu tyle aklimatyzowac. No i ile pojemnosci mja twoje woreczki :-0


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 5 litrow maja woreczki,pozatym jak sama nazwa mowi to metoda kropelkowa,wiec w trakcie 4 godzin 2 razy wylewam wode okolo 1,5 litra


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Ja wczoraj zaaklimatyzowałem kraba i dwa korale.

Metodą polecaną przez mojego dostawce korali.

Worki pływają na wodzie i wlewam 100ml wody z akwarium i czekam 15 minut

Po pietnastu minutach wlewam 100ml wody z akwarium i czekam 15 minut.

Potem wkładam korale do wody bez wyciągania ich na powietrze.

Operacja się powiodla dzis korale wyglądają pięknie.

Krab w nocy pojadł glony a teraz śpi między skałami.

Wstawił bym zdjęcia ale jeszcze nie wiem jak.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie podobnie, aklimatyzacja max 60min przy "wrażliwych mieszkancach"

Kraby/slimaki/miekasy to 30min.

Jeszcze nie było aby padł zwierzak po takiej aklimatyzacji...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robie 3 dolewki z akwa tak na oko ok 1/3 wody w woreczku

a woreczek mam w sumpie trwa to ok godziny


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kropelkowo. Nie zgodzę się do końca z tym co napisał Jerry :

"Potem strzykawką taką 20ml wlewam co chwilę wodę. I już po ok 20 minutach porównuję zasolenie między akwarium i woreczkiem. Jak jest takie samo to wodę wylewam a zwierza do akwarium"

Zasolenie to nie wszystko, zdecydowanie bardziej chodzi tu o różnicę ph i kh wody. Szczególnie jest to istotne u zwierzaków prosto z dostawy (a zdażało mi sie dostawać np. rybę prosto z boxu z indonezji, nie wpuszczoną do zbiornika sklepowego), gdzie parametry wody zanieczyszczonej przez ryby w trakcie transportu bardzo odbiegały od normalnych . Trzeba też przyznać, że parametry wody w zbiornikach niektórych sklepów są równie tragiczne. Więc zdecydowanie kropelkowo bez pośpiechu .... jak ze wszystkim w morszczyźnie :)

Pozdrawiam Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.