Skocz do zawartości
fuhkoral

ca reaktor pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i mam pytanie jak mozna sterowac komputerem Ph podawanie co2 do reaktora ktory niema wejscia na elektrode Ph.Dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam.


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady, chyba ze masz w rekach troche kunsztu i przerobisz ten reaktor bez portu na elektrode na reaktor z portem na elektrode. ty chyba najprostrzy i najszybszy sposob rozwiazania tego problemu.

Bez kontrli pH wewnatrz reaktora nie bedizesz w stanie odpowiednio go wyregulowac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po glowie reaktor. moglby ktos napsiac, jak to sie reguluje?

rozumiem ze mamy do ustawienia PH, przeplyw w reaktorze i przeplyw przez caly reaktor. i jednej rzeczy nie rozumiem.

zaluzmy ze nastawimy odpowiednie PH, zmierzymy "na sucho" ile CA ma woda podawana przez reaktor i nastawimy na tej podstawie ile wody ma wychodzic z reaktora aby trzymac zalozony poziom wapnia w akwarium. i teraz jak zacznie sie wymiana wody miedzy reaktorem a akwarium, to woda z reaktora bedzie miec mniej wapnia niz zakladalismy, poniewaz krazaca woda nie zlapie tyle wapnia ile wczesniej (gdy krazyla w zamknietym obiegu w reaktorze - podczas pierwszych testow). czy ja dobrze kombinuje?

czy to sie reguluje na czuja - wlaczamy machine i mierzymy poziom wapnia w akwarium i krecimy kurkiem?

chcialbym poznac tajniki reaktora zanim sie w to właduje, bo kusza niskie koszty eksploatacji i bezobslugowosc.

dziekuje za wszelkie info


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie musisz mierzyc w akwarium :), co Ci po poziomie Ca w samym reaktorze. teraz inna sprawa ta ilosc rozpuszczonego Ca wlasnie zalezy od ph w reaktorze im nizsze tym wiecej go sie rozpuszcza.

http://www.mojeakwarium.pl/forum_new/viewtopic.php?f=203&p=11378

moze to ci pomoze. pozdro


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że najważniejsze to dorwać dobry reaktor. Naprawdę konstrukcja reaktora jest najważniejsza. Kupisz coś tragicznego - będziesz miał tragedię. Ja odpaliłem ponownie reaktor 3 miesiące temu i przez pierwsze 1,5 tygodnia coś tam regulowałem lecz teraz mam święty spokój :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o szczegoly odnosnie konstrukcji reaktora. bylem przekonany ze nastawiamy PH w komputerze i regulujemy zaworem ile wody ma podawac i gotowe. na jakie szczegoly konstrukcji mam zwrocic uwage?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej będzie jak skonsultujesz (może być ze mną) Twoje przyszłe zakupu. Opisywanie tu dobrych konstrukcji jest bez sensu - trzeba by było robić jakieś rysunki itp., a na to niestety czasu nie mam.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na allegro weipro 400. rzuc obiektywnym okiem. maja tez wersje 1000 - wolalbym kupic rozwojowy, aby sie nadawal do przyszlego akwarium co kiedys bedzie wieksze na pewno. chyba ze mi ten pomysl wiekszego reaktora wybijecie z glowy.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dobra konstrukcja kosztuje trochę grosza i nie jest to Weipro. Jak chcesz to oblukaj reaktory: Deltec PF (fluizacyjne), Korallen Zucht, Aqua Care, Schuran, Knop oraz Grotech. Ja jestem wielkim fanem wyrobów naszego kolegi ThcSkiba i jego właśnie reaktor teraz u mnie pracuje :) i to jak pracuje :):):)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy budowalem sobie sumpa, to wydawalo mi sie "sump jak sump", ale teraz po praktycznych doswiadczeniach wiem, jakie szczegoly mi umknely, a o ktorych nie moglem miec pojecia zanim go nie zbudowalem. chcialbym wiedziec po prostu na co zwrocic uwage jesli chodzi o szczegoly. cena jest kuszaca, tylko zostaje pytanie czy warto zaryzykowac. skiba ma fajne cacka - rw 400S mi sie podoba, ma taki bajer jak recyrkulacja CO2. reaktor na 1000L weipro kosztuke 400zl, a Skiby na 800L kosztuje 690zl. ktos powie ze nie ma czego porownywac. tylko nie chcialbym dokladac do firmowego "na wszelki wypadek". nie nawidze placic za marke.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a porównaj do tego cenę np. KZ lub Shurana :):):)

Jeśli chcesz oszczędzić na reaktorze to lepiej chyba skupić się na Ballingu. Tani, guwniany reaktor = utrapienie i nerwy


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie potrafisz powiedziecz czym sie charakteryzuje dobry reaktor, poza cena i marka?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja podzielam zdanie kolegi Rebcia posiadam reaktor 2 komorowy ze stronki cypnyk republika.pl i jestem super zadowolony mialem inne firmowe weipro i AM i sie zapowietrzaly a ten wlasnej roboty smigal jak zloto teraz jade bez reaktora ale uwazam ze te DIY sa najlepsze POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

czyli nie potrafisz powiedziecz czym sie charakteryzuje dobry reaktor, poza cena i marka?

To nie jest takie proste - stworzyć bezproblemowo działający reaktor. Jest wiele istotnych aspektów które w różnych reaktorach mogą wyglądać inaczej, a funkcjonować dobrze. Temat jest złożony ale z obserwacji tych tanich chińskich wytworów można wnioskować, że twórca miał bardzo niskie "iq" i raczej akwarium morskiego nie widział na oczy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mozecie podac nazwy dobrych reaktorow bo jestem na kupnie,a nie chcialbym kupic bubla bo z tego co tu czytam to same klopoty bym mial.

a jeszcze jedno czy Deltec PF509 Calcium Reactor nalezy do tych ktore bys cie polecali i czy jest wystarczajacy do 500l


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.