Skocz do zawartości
LUK4344

przesunąć akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakiś sposób na przesunięcie akwarium bez rozkładania wszystkiego na kawałki.

Niestety żonka zarządziła zmianę mebli i nowa kanapa się nie zmieści więc muszę przesunąć akwa o około 20cm, jeden z forumowiczów podpowiedział mi że sa jakieś roliki (do kupienia w castoramie) do przesuwania np. szaf i innych ciężkich mebli, czy ktoś z was się z tym spotkał?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak przesuwałem ale pusty zbiornik przede wszystkim trzeba do tych rolek podnieść akwarium na jakieś 3cm. bez rozbiórki przesuwałem tylko dobrze zapierając sie o ścianę i z połową wody ale i tak było ciężko


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez mojej wiedzy malarze przesuneli baniak 225l, jak wpadlem do mieszkania bym metr od sciany:D Podobno szafka slizgala sie po dywanie:P


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rolek można zastosować sposób na ziemniaka czy też kartofla jak kto woli :). Kroisz go w plastry niestety musisz trochę dźwignąć akwa, podkładasz plastry i przesuwasz. No chyba że stoi na dywanie, to wtedy problem. W brew pozorom można naprawdę spore rzeczy suwać na tym.

Pozdrawiam habol


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344, mam te rloki - fajna sprawa ale jedna rzecz - musisz akwa podniesc okolo 3-5cm do gory

co przy nie za solidnej szafce moze byc problemem


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl możesz mi dać jakiegoś linka w necie na to żebym wiedział chociaż jak to wygląda, i czy przy panelach zdaje egzamin?

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy musisz przesunąć akwarium razem z szafką pod nim (stelażem)? Jeśli tak, to o ile wcześniej podkleiłeś szafkę np filcem (ja tak robię) to powinno Ci się to udać bez problemu.

Ja ze swoim akwarium już kilka razy "ganiałem" po pokoju i nigdy nic się nie stało. Wcześniej zawsze spuszczałem trochę wody by się nie wychlapała. Ostatnio przesunąłem pełne wody o jakiś metr i obyło się bez żadnego problemu. Ale u mnie jechała po podłodze całość - czyli akwarium 240l z szafką w której jest sump i całość gratów.

Dopiszę jeszcze pomysł mojej żony (właśnie mi to podsunęła) na przesunięcie akwarium stojącego na szafce czy stelażu - najprostsze rozwiązania są najlepsze :) Najpierw unieść lekko z jednej strony i podsunąć jakiś w miarę możliwości jak najgrubszy ręcznik (np poskładany na kilka razy) czy coś w tym rodzaju, potem ta sama operacja z drugiej strony i... popchnąć. Powinno przejechać tych kilka centymetrów bezproblemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście stelaż jest podklejony filcem, ale wagę całegozestwu oceniam na ponad 500kg więc obawiam się że nie rusze tego z miejsca, mysle że spuszczenie nawet połowy nic mi nie da ...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesuwałem całość 240l pełne wody z szafką i sumpem - czyli pewnie ważyło około 300 kg i dałem radę. Jak uda Ci się spuścić częściowo wodę i potem choć minimalnie tym poruszyć to już pójdzie :)

Faktem jest, że musiałem się zaprzeć o ścianę by wogóle drgnęło. Ale potem to na prawdę nie było problemu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki panowie


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne akwa jak koledzy 240l bez filcu itp. akurat u mnie jest jak chwycić.

łapię z dwóch stron po krótkim boku ile jestem w stanie podnoszę do góry (chodzi nie o odległość między szafką a podłogą a o odciążenie jednego końca akwa) i w trakcie jak ta część jest "lżejsza" przesuwam o jakieś 10cm, potem to samo z drugiej strony (takie wahadełko)...

Troszkę się człowiek zmęczy, i siła jest potrzebna, ale da się :)

Nawet parkiet nieporysowany specjalnie :)

Na ile możesz - na tyle spuść wodę, będzie łatwiej :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięku smithpl za fatasa super urządzonko:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.