Skocz do zawartości
myszon123

Samobójstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam małe i zapewne głupie pytanie - ale dlaczego rybkom (w moim przypadku amf. polymnus) popełniają samobójstwo?

Dla ścisłości wyskoczył z akwarium. :)((

Jedyne podejrzenie mam takie, ze moja druga połowa z rozpędu wyłączyła WSZYSTKO w akwarium (z wyjątkiem grzałki i pomp cyrkulacyjncyh) w tym również oświetlenie nocne... czy mogło to mieć związek, czy mogło to byc coś innego?

Koronę zacząłem robić zeszłej nocy.

z góry dzięki za informacje.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kupić taką rastrową kratkę jaką się stosuje przy oświetleniu - powinno pomóc jak przykryjesz nią akwarium. To chyba najszybszy i najtańszy sposób na zabezpieczenie.

A rybki skaczą - to fakt.... Sam kilka w ten sposób straciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagłe wyłączanie światła może być przyczyną wyskakiwania ryb,a pokrywę zdecydowanie odradzam :)

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o wyższej koronie niż o pokrywie.

Powiedzmy z 25cm wysokości...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wieniec z lekkiego komorowego pvc ( z takiego robili kiedyś teczki na dokumenty z zapięciem ) i postawiłem to na szczycie baniaka. Co prawda nie widać tego u mnie bo baniak jest zabudowany we wnęce, przy odkrytym zbiorniku mogło by to wyglądać mało estetycznie.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że odpada...

Mam akwarium niezabudowane, w "wyeksponowanym" miejscu.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu zamontowania swiatla nocnego ani jedna nie wyskoczyla (a moze zostaly te sieroty, ktore nie umieja skakac?:))


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.