Skocz do zawartości
wildschek

Jak wysoko HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w jakiej najbezpieczniejszej odleglosci od lustra wody powinna byc lampa z HQI zawieszona ??


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem powieszoną 35 cm nad wodą jak była niżej to zaczynała grzać wodę


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wysoko ??? Pytam bo przyszedl czas na zrobienien u mnie nowego oswietlenia nad baniakeim 200x70x60 i wstepnie zaplanowalem ze nad nowym szklem bedzie wisiec 3 x 150 W w HQI oraz 4 x 80 w T5, ale problem tkwi w zaplanowaniu wysokosci na jakim maja byc powieszone oba moduly . Jak T5 beda wisiec 10-15 cm nad lustrem to beda przyslaniac swiatlo HQI ktore musi byc powieszone wyzej . Jak z kolei oswietlenie z modulami T5 i HQI bedzie na jednej wysokosci to obawiam sie , ze T5 beda za wysoko (przy 35 cm dla HQI) i moga okazac sie malo skuteczne . Jak rozwiazac problem ??? Przeciez oryginalne lampy maja moduly na jednej wysokosci !!


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampę w jednej obudowie hqi+t5 i wysokość dobierałem metodą prób i błędów tzn jak mi się przegrzewał baniak to podnosiłem o 1-2 cm do góry aż ustabilizowałem temperaturę. Też mam ok 30 cm jak nie więcej i aktynika daje radę.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przy twoim akwarium hqi 150w będzie za słabe,przy tej wysokości co najmniej 250w ma sens.

Ja mam 150 w przy akwarium wys. 40cm i jest akurat.

lampę mam ok 30cm nad wodą i nie mam problemów z przegrzewaniem wody.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad 250w hqi, przy tej wysokości zbiornika 150 to zwyczajnie za slabo, zależy to jeszcze od obsady, ale lasu sps-ów pod tym nie utrzymasz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) seb, las spsow nie rosnie przy dnie :). Mysle , ze jesli kolega powiesi 2 rurki z bialym swiatlem bedzie ok. Moj obecny baniaczek ma wysokosc 60 cm minus komin wychodzi cos kolo 57, wisi nad nim 150 + 55 w 10 000k kompakt + 55w day light i jest chyba za dobrze monitopory umiejscowione w srodkowej partii zbiornika :) stracily zeoksantele i mam teraz ladne biale talerzyki.

Ps. mysle osobiscie , ze wlasnie kombinacja hqi + t5 jest ( jak dla mnie) najlepszym rozwiazaniem, mam swoje ulubione refleksy, moge pokombinowac z barwa swiatla zmieniajac rurki, aktynike mam na ledach wiec jest wiecej jak wystarczajaca. Mysle, ze liczy sie ogolny stosunek swiatla nad akwarium i jego konkfiguracja a nie sam fakt czy hqi ma 150 czy 250w, no chyba, ze jest to tylko hqi.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę co zaobserwowałem u siebie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak zabiles mi klinika w glowie, wlasnie koncze lampke diy nad nowe szklo 120x60x60 i wlasnie bedzie miala 2x 150 i 4x 54 t5 - nie wiecej jak 14 000 bo aktynike mam na ledach i wlasnie pod tym mam byc las sps-ow :)

A w mordke po co ja czytam to NR :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niezle zbuzyliscie mi plan ): Naprawde uwazacie ze SPS pod 150 W przy wysokosci 60 cm - komin (4 cm ) nie poradza sobie ???? W tej chwili mam baniak o wysokosci 50 cm i trzymam SPS pod samymi T5 i nie widze jakis wiekszych problemow .. Mialem w zasadzie przy tym nowym zbiorniku tez jechac tylko na T5 ale uznalem ze jednak brakuje tych refleksow i dokladam glownie dlatego HQI .. Ale teraz zescie mi troche zamieszali w glowie , ze za male swiatelko hmmm..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie my tylko seb :)

e mysle jednak , ze bedzie ok, w moim przypadku swiatla bialego bedzie 500w nad akwarium 380 pojemnosci.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że sobie nie poradzą, ale szału z tempem wzrostu nie będzie, miałem 2x150 w hqi i później 2x250 i wzrost był nieporównywalnie lepszy pod 250. Naprawdę dzień do nocy. Myślę że to nie tylko moje spostrzeżenia.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 25 cm nad lustrem Hqi 150 W a t5 z 10 cm nad lustrem. Temp wody przy 400 L - 26,9 "C bez chłodziarki.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje lampy wiszą na wysokości 40 cm pozwala to na

łatwiejszą manipulacje w środku akwa.

A co do oświetlenia ja mam akwa 180 x 60 x 60

i świecę 2x 250 W

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Seb przeszedłem z 2x150 na 2x250W hqi.W porównaniu do 250,przy 150W korale po prostu nie rosły,nie wspominając o kolorach:)Jeśli chodzi o wysokość,to u mnie lampa wisi 25cm nad lustrem wody.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, kazdy pisze przeszedlem na 250 w itd. ale ani slowa czy oswietlenie hqi bylo glownym i jedynym swiatlem bialym nad akwarium, a to wazna informacja. Teraz tak, jesli zmienil bym hqi na 250 w + 4 x 54w T5 wyszlo by, ze nad akwarium 380l mam ponad 700W swiatla bialego a wildschek ponad 1000 W ( zakladajac, ze powiesi tez biale rury) czy w tym przypadku nie uwazacie takiej ilosci swiatla za zbyt mocne? W obecnym akwarium przy mniejszym stosunku litr do wata pozbylem sie zeoksanteli w monitoporach. I teraz tak sie zastanawiam co lepsze 500W swiatla z hqi nad moim akwarium czy 300 z hqi i 216 z t5 ( bialego)? czy to nie to samo? tylko, ze w 2 przypadku mam wieksza mozliwosc pobawienia sie barwami swietlowek.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku hqi są jedynym żródłem białego światła.Oprócz nich świecą jeszcze cztery niebieskie t5.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz juz wiem o czym piszemy, w takim razie nad moim akwarium 100l mniejszej pojemnosci bedzie wisialo swiatlo o tej samej mocy jak nad twoim 500l. I teraz juz mam metlik :), ale polegajac na zdrowym rozsadku pozostane chyba jednak przy tych finalnych 516 W swiatla bialego nad akwa. Za aktynike u mnie beda robily 3 belki LED.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się zooksantelli moim zdaniem ze światłem może nie mieć nic wspólnego, ale mogę się mylić...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb i takie mysli tez laza mi po glowie, tylko wlasnie co ? Jedyne co mi przychodzi do glowy to zbyt wysokie Ca przez 2 tygodnie maly blad w obliczeniach i podbilem wapno do 520 ( poziom przez 2 - 3 dni) ale przyjmujac wzrost i spadek zajelo to jakies 2 tygodnie.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam arkadie 2x250w a raczej 1x250w bo sie jedna spalila i czekam az przysla mi nowy zarnik, ale do tematu mam 20cm nad woda tak jak jest napisane na obudowie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam 20cm nad lustrem: żarnik 400w BLV 14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zizi no to teraz mnie tym zainteresowales. Jeden punkt nad kawarium dlugosci ... ? oprocz tego zarnika masz jeszcze ...? 20 cm nad lustrem wody moge zrozumiec przy tej pojemnosci , zreszta tutaj nie mam problemu z przegrzewaniem akwarium.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium typu delta, dlatego tylko jeden żarnik

do tego:

2 x T5 54W - mieszcza się i zostaje jeszcze trochę miejsca

3 x T5 24W

razem 580W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpowiedz. piekne oswietlenie


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.