Skocz do zawartości
Engell1

Red Sea MAX 250 - kupić czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowicjuszem w akwarystyce slonowodnej i chce kupic akwarium ok. 250 litrow.

Bardzo podoba mi sie optycznie Read Sea MAX 250 i cenowo tez jest tansze od innych zestawow.

Czy ktos z fachowcow moglby ocenic sprzet znajdujacy sie w zestawie i ogolnie czy sprzet wart jest kupienia ? Wyczytalem na niemieckich forach ze niestety zestaw ten jest glosny ( wentylatory) ale da sie to jakos wyciszyc co?

Prosze o komentarze

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogł byś dac link do tego zestawu? , był chyba podobny temat o red sea max ale nie pamiętam czy o 130 czy o 250


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://www.redseamax.com/redseamax/250Temp/redseamax/index.html

Ja osobiście posiadam RSM130, i jestem zadowolony. Na razie nic w nim jeszcze nie żyje, ale już zalany solanką. Sprzęt chodzi fajnie, odpieniacz trochę głośny ale można się przyzwyczaić.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też bardzo poważnie rozważałem zakup 250, ale kupiłem powiedzmy "okazyjnie" Aqua Medic Percula 120 z gieta szyba i mam zamiar najpóźniej w przyszłym tygodniu startować. Wiele czytałem o 250 i jest nawet forum poświęcone red sea max strona reefsanctuary. Problemem nie jest głośność wentylatorów, ale podobno nadmierne grzanie od światła i chyba pompy obiegowej co mają podobno poprawić bo jeśli miałabyś kupić chłodziarke to wydatek min 1000zł. W polsce dystrybutor red sea max troche sobie za nie życzy, w niemczech na ebay widziałem komplet za 1200-1300E,można żałować że nie kupiłeś jak E było po 3zł. Ogólnie jest to chyba najładniejszy moim zdaniem zestaw plug&play.

Pozdrawiam


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co czytalem to wiekszosc wymienila pompy i wentylatory co i tak wychodzi taniej niz skladany zestaw . . . Problem rowniez w zuzyciu energii ponoc.

Musze najpier żone przekonać :-) co nie będzie łatwe . . .

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac pomysl kupienia RSM 250 umarl smiercia naturalna . . . Wczoraj dostalem oferte ze sklepu zestawu otwartego - otworze nowy wątek i poproszę o opinie


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie tu nie było czy wie ktoś gdzie w naszym kraju można nabyć Red Sea Max 250 albo czy jest juz coś podobnego na rynku europejskim oraz co to za cudo Red Sea Max 500

http://www.facebook.com/note.php?note_id=396180554412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.