Skocz do zawartości
booa

clavularia

Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj kupiłem clavularie green i wcale nie ma zamiaru wypuszczac trawek tylko trawki sa pochowane .Jakie ma miec wymagania chodzi czy blisko pomp czy nie i czy pod swiatłem ja dac czy gdzies gdzie jest ciemniej doradzcie cos zeby była zadowolona .Inne korale maja sie dobrze tylko ta clavularia sie nie otwiera


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas...

clavularia przynajmniej u mnie wymagała 4-5 dni zanim zaczęła się w pełni otwierać.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko poczekam wypusciła dzis 4 polipki moze cos bendzie z niej wychodzic .a gdzie jej bendzie wygodnie przy duzym ruchu wody czy słabszywoli i pod jakim swiatlem


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji wynika: lubi swiatlo i ruch wody; poczekaj troche wypusci wiecej "trawek" :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie martwic ale u mnie clavularia od 2 miesięcy nie wypuszcza "trawki". Zmiany położenia nic nie pomogły. Inne korale nie sprawiają u mnie kłopotu.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za wypowiedzi dzisiaj sie otwarła moze nie cała ale wieksza czesc


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

za to u mnie otworzyła się po 2 godzinach od włożenia do świeżego akwarium - dostałem jako gratis z LR. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie chyba cos ja wyzera bo co sobie szczepke jakas obstaluje to za kilka dni tygodni znika w calosci mimo ze sie ladnie otwiera i wyglada na zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moją clavularię (brązową) mam w dość silnym ruchu wody i umiarkowanym świetle a rośnie jak szalona, dostałem ją w prezencie na skałce takiej 2x3cm a w trzy miesiące obrosła prawie kilogramową skałkę :(


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zho a masz jakąś rozgwiazdę, a w zasadzie nie jakąś tylko Protoreaster linckii, bo u mnie właśnie ona prześladuje clavularię


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzielić clavularie - nożyczkami i przyczepić do nowej skałki gumką ?.

dokladnie tak


Akwarium: 40x30x25, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada HBL701 600L\H (purigen, żywa skała) Resun Waver-2000, Sól: Instant Ocean, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 07.03.2012

4629_4635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podłączę się do tematu u mnie clavularię wyjadała zebrasoma velferum kilka razy próbowałem wkładać szczepki większe lub mniejsze ale zawsze znikały podejrzewałem kraba a przyłapałem zebrę na gorącym uczynku :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.