Skocz do zawartości
kpw

Komputer akwarystyczny - DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość musashimm

Uważam, że projekty programistyczne "non profit" mają szanse na powodzenie i kontynuację, pod warunkiem, że nad projektem pracuje więcej niż jedna osoba. Dodatkowym warunkiem jest otwarcie źródeł, chyba że mamy czas na samodzielną pracę nad projektem lub chcemy czerpać korzyści ze swojej pracy. Wiem jak trudno jest podzielić się kodem i doświadczeniem, bo sam rozpocząłem projekt sterownika i wiem jak dużo pracy wymaga jego dopracowanie. Mimo to w zamyśle mój projekt ma być Open Source. Poszukiwałem chętnych do pomocy w innym wątku, jednak bez odzewu, a szkoda. Mam nadzieję, że mój projekt nie podzieli losu AvrAqua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam komputera Pawła [kpw] od czterech lat.

Wklejam fotki komputera w moim wykonaniu.

658-p1070295.jpg

658-p1070300.jpg

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm ..........będę śledził postępy


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nigdy nie widziałem AVRAQua w obudowie :waving Co do Pawła - fajny gość, nie ukrywam że w kilku sprawach przy skalarze bardzo mi pomógł, np. jego pomysł na Phmetr jest świetny.

Moduł bluetooth - do skalara można kupić BTD-433 np w www.TME.pl - to po prostu przejściówka Bluetooth/rs232. Wystarczy podłączyć do sterownika i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Projekt nie upadł, wykonuje wszystko to co miał wykonywać z założenia ...

Osoby które utrzymują kontakt ze mną wiedzą, że w razie potrzeby nadal służę pomocą przy nim.

Dużo wypadków losowych i tragedia rodzinna jaka mnie spotkała spowodowała, że byłem praktycznie nieobecny duchowo.

Powoli zbieram się w sobie i jednak nadal będę kontynuował dzieło.

W planach (prototyp posiadam) jest przystawka do sondy konduktancji - pomiar zasolenia.

W końcu pojawiły się działające biblioteki do obsługi kart MMC/SD...

Sam program też nadaje się do generalnej modernizacji...

Osoby które chcą się ze mną skontaktować proszę pisać na kpw(at)hot.pl

@musashimm: możesz wrzucić źródła na googlecode łatwiej się w ten sposób współpracuje? zaglądnę może coś pomogę... nic nie obiecuje


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość musashimm

Witam,

Szkoda, że do naszego kontaktu dochodzi dopiero teraz...

Kiedy szukałem fajnych projektów sterowników natknąłem się na Skalara. Niestety, autor nie chciał opublikować kodu, więc ten projekt odrzuciłem mimo dużych możliwości.

Potem natknąłem się na Twój projekt, jednak wpisy z 2007 roku na stronie i brak kontaktu z Twojej strony przeświadczyły mnie, że projekt nie jest już kontynuowany.

Dlatego rozpocząłem swój projekt, który w założeniu miał być Open Source. Tak jak napisałem wcześniej, uważam że nad projektem musi pracować więcej niż jedna osoba, aby kontynuacja była zachowana.

Jednak nie znalazłem chętnych do pomocy, więc pracowałem sam.

Dosłownie przedwczoraj opublikowałem kod projektu na mojej stronie... Teraz wszystko pakuję w obudowę, bo od 3 miesięcy chodzi na pajęczynce.

Pozdrawiam i dzięki za deklarację pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zaczynając projekt od zera nie dałeś karty sieciowej.

Zamiast bawić się w pisanie programu do akwizycji mogłeś zrobić to z WWW :)

Przewidujesz jakiś pomiar pH, redox, konduktancji?


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.