Skocz do zawartości
parman

Wszędzie się zieleni :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy to normalny objaw dojrzewania wody pojawienie się zielonego nalotu dosłownie wszędzie (szyby, na dnie na piachu)? Wcześniej były okrzemki i jakiś brunatny nalot. Akwa założone 2 tygodnie temu. Woda częściowo RO, częściowo z podmian w działających zbiornikach. W minioną sobotę wsypany żywy piach 9kg a na to aragonit 9kg. Azotany 5-10 mg/l, zasolenie 1.022. Innych parametrów nie znam, bo nie mam na razie kasy by kupić testy :clowning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tyo normalny obiaw,co chcesz czymac w akwarium ,bo zasolenia na korale to troche malo


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym koniecznie wyposaz sie w:

jesli nie masz, to DI po RO;

miernik TDS;

no i testy... bez nich raczej cokolwiek podasz, to bedzie wrozenie z fusow...

oczywiscie poczatkowy wysyp glonow moze byc spowodowany dojrzewaniem zbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mierzę hydrometrem AquaMedic. Odpieniacz Beast 1200 ( :goofy ), lampy T5 4x39W (2xReef blue AM, 2x15k White AM), cyrkulacja 2xJVP-101 (3000 l/h). Jak będzie kasa to kupię pozostałe testy. Na razie mnie nie stać.

I jeszcze pytanie odnośnie ślimaków turbo. Wpuściłem dziś 2, ale one chyba strajkują :D. Siedzą sobie w swoich domkach tam gdzie je włożyłem i ani myślą się ruszać :). Potrzebują się zaaklimatyzować?

I chłodzenie: Mam w akwa 27 stopni mimo, że grzałka nie grzeje :(! Czy 4 wentylatory wystarczą aby o te 2 stopnie schłodzić wodę? I co jak będzie upał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. edytuj posty, bo Cie mod objedzie...

2. co do testow:

NO2

NO3

Ca

Mg

Ph

Kh

na etapie dojrzewania (pozniej tez) moga sie przydac: NH3, NH4

przydalyby sie: SIO3, PO4 - ale to juz wyzsze wydatki :goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale to w duzej mierze zalerzy od sprzetu jaki masz(lampa,odpieniacz itp) zasolenie to podnies odrazu puki nic tam nie masz, czym mierzysz? zasolenie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował każdy to przechodził


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.