Skocz do zawartości
smithpl

Rozgwiazda piaskowa - dokarmianie

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, mam taki maly problem, moja rozgwiazda piaskowa, ktora mam od poczatku akwa, wyglada na nie dozywiona.

Wlasnie stracila kawalek odnogi.

Zastanawiam sie jak ja dozywiac? wrzucenie padliny nie wiele da bo ryby to zjedza albo wzrosnie NO3 :-)

Macie jakies pomysly ??


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to ona zywi sie resztkami pokarmu ktore dajesz rybom,zawsze cos spadnie niezjedzone przez ryby,wiec raczej niemasz sie co martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piani od biologi powiedziała na lekcji, a dziecko mi doniosło że rozgwiazdy w stresie odrzucają ramiona .Sam nie mam zdania, ale ta sama pani powiedziała też że żeby mieć wiecej rozgwiazd wystarczy je pokroić i sie odbuduja , więc nie polegał bym zbytnio na wiedzy pani od biologi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze u mnie nic nie spadnie , rybki wyjadaja do zywego ,

teraz karmie 2 x po 2 kostki na dzien

a ryb mam 3 plywajace + 2 babki


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kolei z tego co mi wiadomo rozgwiazda piaskowa jesli zaczyna wychodzic na powierzchnie w poszukiwaniu pozywienia tzn, ze w piachu nic nie znalazla i gloduje. odrzucenie jednego ramienia : albo rzeczywiscie drapieznik, albo zmniejszenie zapotrzebowania na energie. jesli to akwarium 136l to moze byc mala powierzchnia piachu dla rozgwiazdy, jeszcze do tego dwie babki, ktore pewnie wyzeraja wszystko z dna, plus pewnie krewetki, ktore przeszukuja cale akwarium w poszukiwaniu resztek... wyglada na to ,ze po prostu gloduje w skutek zbyt duzej konkurencji w wyscigu po jedzenie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez obawiam sie ze to to, narazie przeniesiona do drugiego akwa.

wsadzilem ja do kuwety i skarmialem mrozonka ale nie chce jesc :-(


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok u mnie, w sumi ebyl juz spory? ile zyja rozgwiazdy ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko co sprawdziłem to te arktyczne do 100 lat :goofy a te mniejsze gatunki okolo 6 minus jakiś czas ze wzgledu na życie w niewoli i nie wiadomo w jakim wieku sa gdy są odławiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami rozpuszczam troche mrozonki, zassam do strzykawki i wstrzykne w piach, ale czy to akurat rozgwiezdzie pasuje, trudno powiedziec.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pani od biologii zadałabym jako pracę domową zapoznanie się z hasłami "autotomia" i "detrytus" to trochę powinno rozjaśnić pewne niepewności... :goofy


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 małe rozgwiazdy piaskowe a w zasadzie jedna prawie cala 1cm i dwie mające 2 nogi w tej chwili na szybie wiec prawdopodobnie moze byc wiecej. Akwarium świeże ma zaledwie jakies 50 dni. Rozgwiazdy musiały przyjechać albo w skale albo byc w żywym piasku bynajmniej są a ich nie kupywalem. W tej chwili mam jednego ślimaka duzego piaskowego który również czest podróżuje po szybie, jedna krewetke tańcząca oraz 2 małe kraby pustelniki. Obawiam się ze zwierzęta nie maja się czym odrzywiac w tym piasku. Mam jednego blazenka którego karmie średnio 1/3 kostki z dziennie - zje wszystko. Szkoda mi tych zwierzątek. Mam wstrzyknąć trochę mrożonek w piasek żeby nakarmić? Jeżeli to ma jakieś znaczenie to no3 i po4 mam zerowe glony mi ustępują i dojrzewanie się kończy.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mnie zabiles bo duże prawdopodobieństwo ze to jest asterina. Dlaczego chodzi po szybie i czy to dobre stworzenie. W przyszłości chciałem mieć rozgwiazdy a one się nimi żywią. Mam to zostawić tak jak jest ?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asteriny to dziwne zwierzaki,i ilu akwarystów tyle zdań na ich temat,ja osobiście walczę z nimi bo lubią siadać na zoa i je stresują nie otwierają się,nie kontrolowana asterina zrobi ci plagę w zbiorniku także kilka sztuk nie ma tragedii ale jak już będzie ich z kilkadziesiąt to już kłopot.Ale to moje zdanie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani od biologii miala racje.

Przyklad z mojego starego akwa

post-9211-0-73757700-1354900749_thumb.jpg


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ALIENy


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani od biologii miala racje.

Przyklad z mojego starego akwa

Co to za gatunek? Bo chyba nie piaskowa, a inne są znane z tego że trudno je utrzymać, a tym samym rozmnożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani od biologii miala racje.

Przyklad z mojego starego akwa

fajowe :))))

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebym to ja pamietal :).

Nigdy nie mialem z nia problemow (pozniej z nimi :) ).

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozgwiazda piaskowa. To rozgwiazda z gatunku Linckia


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, taki duży gatunek, który łatwo rozmnożyć byłby idealny na dokarmianie krewetek.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu skoro ktoś go już wykopał, to czy dokarmiacie jakoś specjalnie swoje rozgwiazdy? np. wstrzykując pokarm w piasek?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linckia chyba słynie z tego, iż trudno ją utrzymać, a tu widać jakby jednak odrastały nowe z ramion.

W32darWin - dokarmiałeś ją czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.