Skocz do zawartości
smithpl

Odpieniacz - kolor w kubku...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak mnie to intryguje.

Jaki macie kolor syfu odpienianego do kubka?

Na poczatku mialem brazowy / kawowy, aktualnie zauwazylem ze kolor jest raczej zielonkawy albo jasno zielonkawy.

Czy to jest OK? a moze za mocno odpieniam (mam odpieniacz do 600l ) i nie ma co odpieniac ?

dzieki za wskazówki...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ciemno zielony,taka brudna ciemna zieleń,ale nie wiem od czego to zależy ,może trochę glonów


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor to kolor, ale jaki zapach........

a tak serio to IMO źle ustawiony jak wywala jasną ciecz, podejrzewam, że regulując ustawiłeś tak by od razu wywalał w widoczny sposób pianę co przy założeniu że ustawiałeś na w miarę czystej wodzie tak się kończy - gdybyś ustawił pienienie na czystej solance to w kubku miałbyś równie czystą :goofy IMO należy uwzględniać pewnen margines czasowy przy regulacji odpieńka, obniż poziom pienienia i zajrzyj do kubka za dzień, dwa.

edit: inna sprawa to pytanie o skuteczność takiego odpieniania, bo przecież ktoś może stwiedzić, że przecież z janą cieczą też wywala zanieczyszczenia tyle, że trzeba częściej z kubkiem ganiać :( tyle, że w ten sposób niewiadomo kiedy z odpieniania zrobi się podmiana ciągła :D

IMO poza kolorem cieczy, który w sumie bywa różny to jak piana widocznie pozostaje w kubku ponad cieczą jest OK (jeszcze się tak świeci na wszystkie kolory tęczy :) )i ewidentnie piana składa się wtedy głównie z zanieczyszczeń organicznych, ale jak piana po przelezieniu poza krawędź wylotu (do kubka) od razu spływa w formie cieczy to mamy ją jak to się określa zbyt "mokrą" i pasowało by skręcić poziom w komorze reakcyjnej.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pamietam byl swego czasu interesujacy wątek na temat mokrej/suchej piany w odpieniaczu, ilustrowany fotografiami.

u mnie kolor ścieku w kubku nie jest taki sam cały czas - czasami zbiera sie ciemno brązowy, wtedy też na ściankach kubka szybko gromadzi śmierdzące błotko, czasami dość gruba warstwa, a czasami jest jasno brązowy. interpretuje to tym, ze zaleznie od zanieczyszczenia wody w zbiorniku odpieniacz wywala wiecej syfu bądź mniej. tylko, ze ja mam odpieniacz 400-500l w akwarium 180l, jesli Ty masz 126l i odpieniacz do 600l to moze rzeczywiscie przeczyscil Ci tak, ze nic nie zostało do odpieniania... ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciemno zielony, około 2-3 cm na miesiąc, odpieniacz BM200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

u mnie ciemno zielony, około 2-3 cm na miesiąc, odpieniacz BM200

Tak mało, a może miało być 2 - 3 cm na tydzień


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tyle, w ciągu roku nie pracował przez kilka miesięcy (raz połamałem porcelaniową ośke, poźniej skończył sie wirnik - zamówienie trwało tygodniami - głównie z mojej winy)

reasumując, muszę go czyścić bo osad zmiejsza średnice rury, bez potrzeby wylewania brudu z kubka, może mam coś źle ustawione, ale baniak z/bez odpieniacz wygląda tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-), czyli chyba faktycznie- wyczyścił mi wszystko

na poczatku duzo wywalal wiec go mialem "zluzowanego" potem

planowałem aby wywalał 2-3cm na 2 dni - to go podkrecalem, pokrecalem... :-)

zmienie i zobaczymy po tygodniu...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.