Skocz do zawartości
Silver200

Rurówka duzy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

od jakiś 2 tygodni mam rurówkę P.bispralis i jak na razie było ok, jednak wczoraj wieczorem zauważyłem, że w pobliżu rurki przewraca się jedna z "główek" trochę zgłupiałem, ale ze było bardzo późno i nie miałem siły żeby sie zastanawiać co się stało to poszedłem spać. Dziś rano zauważyłem już drugą główkę obok pierwszej. Wyglądają jak by były obcięte. Co im może być? chyba mam jakiegoś pasażera na gapę, bo już dwa kraby neopterolisches mi wcięło, ale czy ten sam typek dobrał się do rurówki? ale dlaczego jej nie zjadł? a może to coś w rodzaju wylinki, kurcze sam juz nie wiem co o tym myśleć, miał ktoś podobny przypadek?

hilfe, pomocy, help!!!!1


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym Cie wprowadzić w błąd ale te małe rurówki zrzucaja "pióra"przy rozmnażaniu się. Może i u Ciebie miało to miejsce.Chodzi w tym o to by same nie łapały tego co ma zostac zapłodnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ona nie jest taka mała. na razie obserwuje, bo wygląda tak, jakby to co zostało zyje dalej, bo sie pokazuje.

hmm ktoś może cos jeszcze dodać?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rozmnazanie nie licz, u mnie rozmnorzyla sie jedna przez podzial a nie przez pioropusz :goofy, za jakies 2 tygodnie zacznie sie pokazywac nowy ladny pioropusz i w ciagu kilku nastepnych tygodni osiagnie pierwotny rozmiar.

Co jest przyczyna takiej swoistej wylinki nie wiem u mnie zazwyczaj bylo to zwiazane z wachnieciami kh.

Przez te kilka tygodni bedziesz ja widywal rzadko poza kokonem wiec nie panikuj :(

pozdrowienia.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

na rozmnazanie nie licz, u mnie rozmnorzyla sie jedna przez podzial a nie przez pioropusz :goofy

tomik - nigdzie nie napisałem że rozmnażają się przez pióropusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie tomik, na rozmnażanie nie liczę, wahnięć Kh chyba nie mam.

mam nadzieje, ze to tylko "wylinka".

pozdrawiam i dam znać jak coś się zmieni


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co Silver :(

a tak na marginesie:

http://www.nurkomania.pl/fauna_wieloszczety.htm z naciskiem na "Rozmnażanie rozdzielnopłciowe, występuje zapłodnienie zewnętrzne, a rozwój przebiega z przeobrażeniem (występuje trochofora)."

trochofora- http://portalwiedzy.onet.pl/28542,,,,trochofora,haslo.html

z jakiegos forum:

Pierścienice, w porównaniu do typów wyżej wymienionych są organizmami o dużym stopniu skomplikowania budowy wewnętrznej. Pojawia się tutaj zamknięty układ krwionośny. Zgodnie z ewolucją, układ rozrodczy musiał także ulec temu procesowi. Spośród trzech gromad typu Annelida, moim zdaniem dwie zasługują na szczególną uwagę : wieloszczety i skąposzczety.

Przedstawiciele tej pierwszej to organizmy rozdzielnopłciowe o prostej budowie układu rozrodczego. Dymorfizm płciowy jest wśród nich słabo zaznaczony. Gonady występują w nielicznych segmentach. Komórki jajowe wydostają się przez nefridia. Zapłodnienie jest zewnętrzne, a bruzdkowanie całkowite i spiralne. Rozwój zarodkowy prowadzi do powstania larwy trochofory, posiadającej prosty układ nerwowy. U wielu Polychaeta rozwinęły się pewne typy zachowań, które zwiększają szansę spotkania jaj z plemnikami, a więc szansę zapłodnienia. Samce i samice jednego gatunku synchronicznie reagują na określone bodźce środowiskowe, uwalniając gamety do wody w tym samym czasie. Na przykład u Palolo, zamieszkującego rafy koralowe południowego Pacyfiku aż 90% osobników wyrzuca do wody jaja i plemniki niemal w jednym momencie, tj. w ciągu dwóch godzin jednej nocy w roku. Synchronizacja taka następuje w wyniku jednakowej reakcji osobników na trzy rodzaje rytmów środowiskowych: na rytm sezonowy, który ogranicza okres reprodukcji do jednego miesiąca &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:goofy

Dzisiaj juz nie mam czasu grzebac w plytach bo jutro jade na urlop, ale po powrocie znajde zdjecia wlasnie z takiego podzialu. Dokladnie jak w cytacie Bena, robal podzielil sie na 2 czesci a jego dwlok laz po piasku. wpelz w skaly i tyle go widzialem :(. Cala ta akcje sfotografowalem wiec wrzuce fotki.

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabellastarte magnifica -

862-rur1.jpg

862-rur2.jpg

pozniej orzeszek rozbrykal sie i oblepiwszy sie w piach polazl w skaly, a , ze mam kilka dzikusow w skale tyle go widzailem.

czy tanczyly wczesniej tango nie wiem nie widzialem :goofy

PS. sory za brak kilku linkow i cytatow z encyklopedi.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki, w takim razie obserwuje:)

zobaczymy co z tego wyniknie:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, rurówka była pod obserwacją. I od kilku dni

"piórka" zaczeły odrastać.

Jak sie dowiedziałem od osoby o duuuuzo większym doświadczeniu niż ja, rurówki mogą gubić "piórka" np pod wpływem stresu związanego z przenosinami do innego baniaka, albo załamaniem prametrów.

to tak dla potomnych;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.