Skocz do zawartości
sebastian2000

dodatki do wody morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wiem że akwa miało być już w maju, niestety z przyczyn zdrowotnych jak też z tego że mamy już wkrótce okres wakacyjny postanowiłem kupić akwarium trochę później, jak tylko zakończę wszystkie badania i wizyty u lekarzy

w każdym razie wracając do tematu. jak dotąd ustaliłem przy pomocy forumowiczów zarysy mojego przyszlego akwarium:

1. akwarium będzie miało wymiary 120X40X50 (ze wzmocnieniami podłużnymi)

2. będzie ok. 10kg LR

3. na początek ok. 4-6 kg LS w przyszłości więcej.

4. odpieniacz na początek dam jakiś tańszy [miniflotor], w przyszłości zmienię na midiflotora

(ew. od razu kupię ten odp. zobaczę jak będę wyglądał po zakupach innych sprzętów)

5. c.d. cyrkulacji na początek 1 pompa jvp 5kl/h w przyszłości dodam drugą (jak będą twarde koralowce)

6. zdecydowałem się na sól Tropic Marin - Sól Pro Reef Salt

7. filtr RO3 75 galonów na dobę

8. oświetlenie 5X54W (ok. 1,15W/l)

9. testy tropic marin expert (azotany, azotyny, ph, kh,)

gdy już przedstawiłem jak ma wyglądać zbiornik pora na dojście do celu tego tematu.

- co mam dodawać do wody?

czyli czym odżywiać wszystkie zwierzaki w akwarium?

od razu informuje że obsada ma się składać z:

- xeni (wiem że to jeden z najłatwiejszych, ale zostanie dopóki będę miał morskie oczywiście... "populacja pod kontrolą")

- mały sacro

- clauvularia (mój ulubiony miękki)

- acropora (mój ulubiony twardy)

- montipora

- jakiś lps

- ukwiał e.qualador

- 2X błazenek a.oceallaris

- 1X pokolec królewski

- 1x żółtek

i dodatkowe pytanie - czy przy takiej obsadzie mogę trzymać 1-2 małże?

z góry dziękuje za odpowiedzi i liczę na konstruktywną krytykę, bo wiem ze błędy zawsze jakieś są.

ps. jakby ktoś się pytał - sumpa nie będzie


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja tam expertem nie jestem ale

jak masz kupowac 2 razy to odrazu doluz i kup raz a porzadnie (odpieniacz.pompy cyrkulacyj)

testy to salifrenta polecam,sol generalnie dobra tylko Mg ma na krytycznym poziomie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

c.d. twojego postu: za dużo czy za mało tego Mg? a c.d. odpieniacza to zawsze przyda się jakiś zapasowy (ew. dodatkowy jak się system załamie)

proszę o dalsze wypowiedzi i podpowiedź czym to wszystko karmić i jakie pierwiastki śladowe dodawać.

pozdrawiam

ps. czy ma ktoś u siebie taką kombinacje świetlówek: 4X reef blue 1X reef white 15k?


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3xreef blue i 2x reef 15000K i mysle ze to polaczenie jest ok,przy 4 niebieskich swietlowkach bedziesz miec za niebiesko i za malo swiatla bialego w akwarium i korale moga slabo rosnac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Ja mam 3xreef blue i 2x reef 15000K i mysle ze to polaczenie jest ok,przy 4 niebieskich swietlowkach bedziesz miec za niebiesko i za malo swiatla bialego w akwarium i korale moga slabo rosnac.

czyli jednak nawet z światłem idzie przesadzić. t.w. zgapię od ciebie taki układ świetlówek.

jeśli można prosić - wklej w temacie zdjęcie akwa do porównania jak to dokładnie wygląda.

pozdrawiam


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.