Skocz do zawartości
KIDULT

Naso Elegans nie chce jesc, pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

witam Wszystkich,

moze ktos wie jak mozna pomoc mojemu Naso. Sytuacja wyglada tak:

kupiony 28 maja, gruby i tlusty kaban, caly czas totalnie ignoruje artemie i inne mrozonki, platki spirulina forte tropicala wypluwa, algi nori tak samo. Nie czepia sie zielonych glonow, zjadl tylko wszystkie czerwone jakie rosly u mnie. Czasem chwyci cos z piasku. Dzisiaj z dupska ciagnie mu sie biala "nitka". Co z nim zrobic?

Mam zebrasome xanthurum i ona je wszystko co opisalem powyzej, a Naso to widzi i przykladu nie bierze...

Nie ma agresji miedzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma pasozyta.

proponuje podawac czosnek.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam mu podawac czosnek jak nic do geby nie bierze ten NASO? zebrasoma tez taka nitke puscila wczoraj, ale zaraz po normalnym klocu, miala podany preis coly z jedzeniem. pomozcie, co robic z niejedzaca ryba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KIDULT :

Dzisiaj z dupska ciagnie mu sie biala "nitka". Co z nim zrobic?

[/quote

Może jakieś okłady z czosnku na te dupsko z nitką!:goofy

A tak na poważnie to będziesz mieć problem żeby go namówić do jedzenia. Karm często małymi porcjami może w końcu zacznie jeść któryś z pokarmów. Mój lineatus tez zachowywał się w ten sposób, ale na szczęście zaczął jeść spiruline,teraz je już wszystko.Powodzenia.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze jak go przydusi to w koncu cos zje i moze mu nawet posmakuje? mam taka nadzieje, jak na razie ignoruje wszystkie pokarmy plywajace, algi nori na klipsie tez. spojrznie ma tez takie skretyniale:(

zastanawia mnie to ze byl gruby i tlusty jak go kupilem, to chyba w jeden dzien nie przyjechal z oceanu do warszawy, wiec musial cos jesc juz w niewoli, tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje wyslac zapytanie do dr Housa on lubi takie łamigłówki. a tak na powaznie to ryby jak sa zestresowane to nie koniecznie jedza na zawolanie. masz ta rybe dopiero 3 dni. a czonsnek dla ryb jest w kropelkach do kupienia w sklepach. i podaj taz witaminy


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Admed2 :

proponuje wyslac zapytanie do dr Housa on lubi takie łamigłówki. a tak na powaznie to ryby jak sa zestresowane to nie koniecznie jedza na zawolanie. masz ta rybe dopiero 3 dni.

Ryba w nowym środowisku się stresuje a do tego pewnie ty wpatrzony 24/h co zwiększa stres daj jej trochę czasu jak przyjechała gruba to pewnie coś je zadzwoń do sklepu i zapytaj co podawali u siebie niektóre na początku przyjmują tylko jakiś wybrany pokarm .

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie mowia ze je artemie i nori. u mnie olewa to zarcie. minal tydzien a on gloduje. wyskubal tylko wszystkie czerwone algi i raz go widzialem jak jakies spaghetti znalazl i jadl lapczywie, ale malutko tego bylo. wyraznie schudl juz.

jak go zachecic do zastepczego?

z glodu nie dam mu zdechanac, predzej ze stresu gdy go nakarmie jak kurczaki sie karmi na fermach,

a propos sadyzmu - w kakadu na targowku plywa ok 7cm zebrasoma flavescens w bance 130 litrowej sery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis minelo 2 tygodnie i jeden dzien - widzialem jak jadl szpinak z mrozonki. pozatym nie ruszyl banana ani salaty.

pokarm tetra pro wybieral dopiero gdy ten osiadl na skale. to pewnie mu dalo troche sily, bo kilka dni temu siedzial caly dzien w jaskini, myslalem ze juz po nim, ale od nastepnego dnia wyraznie mu sie polepszylo - plywa po calym akwarium i rozjasnil mu sie kolor, byc moze od tego szpinaku ktory rzucalem do baniaka. jest jakas iskierka nadziei ze go wyprowadze na prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.