Skocz do zawartości
Whitefire

Akwarium morskie - firmy w zachodniopomorskim lub okolicach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim :goofy

Szukam firm (adresów, adresów www) wyspecjalizowanych w zakładaniu i serwisowaniu akwariów morskich. Pochodzę z Myśliborza, to jest taka niewielka mieścina między Szczecinem a Gorzowem.

Chodzi o dosyć duże akwarium słonowodne, głównie z koralowcami. Szczegóły do uzgodnienia, na razie napiszę tylko, że w gruncie rzeczy akwarium ma zająć ze 2 metry długości ściany i w tej chwili nie ma tam nic, ani szafek, ani tym bardziej sprzętu - czyli po prostu jest to projekt do realizacji od zera.

Ja sam z pasją oddaję się prowadzeniu akwarium słodkowodnego, ale to jest zupełnie inna skala, więc chociaż wychodzi mi całkiem dobrze, to po prostu stwierdzam że jestem o wiele za cienki w uszach żeby porwać się na coś takiego samodzielnie.

Rozumiem, że to duże koszta, ale sprawa jest do uzgodnienia.

Jeżeli znacie jakichś godnych polecenia wykonawców z tych okolic to bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie by było, gdyby zaczęła robić to firma, ale bardzo chciałbym potem robić to sam. Ewentualnie z pewną pomocą tego forum :goofy Po prostu czuję, że muszę się najpierw dużo pouczyć. Poza tym, "wkład" do akwarium mógłby być początkowo nieco prostszy w "obsłudze", później, w miarę jak bym się uczył, zmodyfikowałbym go na coś trudniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka usiądź sobie kilka miesięcy przed kompem (mi to zajęło około 3 miesięcy) i załóż sam nowy baniak.

Ja też dziewięć miesięcy temu zadałem takie same pytanie tylko że na innym forum. Potem trafiłem tutaj i z pomocą wielu chętnych osób które nigdy mi nie odmówiły porady założyłem akwa.

Wiem co mówię bo już tutaj na forum było kilka historii osób które wydały po 20-30 tyś ale nie potrafiły tego obsługiwać i kilkanaście tyś poszło się ...

No i ta satysfakcja że twój baniaczek który sam stworzyłeś wygląda super jest oczywiście nie do opisania.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.