Skocz do zawartości
Engell1

dwa tygodnie bez nadzoru akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 tygodnie temu wystartowalem solniczke 250 l i po dwoch dniach wyjechalem na ponad dwa tygodnie a akwarium bylo bez kompletnego nadzoru ( tylko kolega po tygodniu dolal wody).

Wczoraj wieczorem wrocilem do domu i sie przestarszylem widoku : wszystko sciany, piasek jest pokryte brazowym nalotem, taka mazia . . . Dekiel od odpieniacza az sie podnosil sam do gory . . . .

Woda sama w sobie jest czysciutka, dzis mam zamiar wyczyscic szyby, piach i wszystko inne co sie da . . .

Czy to juz jest koniec procesu ataku alg ?? ( wode w akwa mam z funkcjonujacego akwa + Zywa skala i zywy piasek).

Czy to jest normalne ze mam taki syf?

Czy moge kupic kilka krewetek aby troche wyczyscily skale czy tez jest za wczesnie?

Prosze o info

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisu wynika, ze masz najprawdopodobniej cyjano i moze/lub dino; no to czeka Cie walka... kolega dodal wody po RO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak wode przygotowalem RO i odpowiednio ja zasolilem. Poprosilem kolege aby po tygodniu dolal wody bo jakbym wrocil po dwoch tygodniach to by tam susza byla . . .

Jeszcze jedna wazna rzecz - temperatura wody to 30 stopni !!! od samego poczatku mam problem z wysoka temperatura. Nad ranem jest jakies 27 st. W pokoju mam 23,5 stopnie a akwa nie jest wystawione na swiatlo . . .

Ten nalot wyglada jak jakies glony czy cos w tym stylu . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muśisz coś pokombinować z temperaturą w zbiorniku.30 st. to stanowczo za dużo.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ta temperatura mnie dobija. Wymieniam za kilka dni odpieniacz na "powietrzny" wiec pompa 55W zniknie ze zbiornika ale to chyba nie wystarczy.

Czy warto inwestowac w klimatyzator?? Jezeli tak to jaki najtanszy? Widzialem dwa rodzaje : takie duze ze pol szafy zabieraja ale i sa takie jakies przeplywowe male . . . .

Poczekam i zobacze co da wymiana odpieniacza.

Wyczyszcze dzis akwa w miare mozliwosci i regularnie bede czyscil odpieniacz wiec mam nadzieje ze wszystko wroci do normy.

Mialem filtr wlozony ktory oczywiscie sie pozapychal co spowodowalo ze cyrkulacja byla slabsza . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś solidna roleta coby baniak nie był wystawiony bezpośrednio na słońce?

Czy masz po RO także DI?

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1: Ale napisales ze kolega dolal pololnej wody RO - przeciez odparowuje tylko czyste H2O, sol zostaje, zmierz moze zasolenie, bo chyba sporo wzroslo jesli ktos dolal solanki w miejsce wyparowanej wody.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zasoleniem to masz chyba racje - ciala dalem !! Zielony jeszcze jestem w tym temacie i myslalem ze na dolewke zasolona wode sie daje . . . Wiec na dolewke daje sie wody RO a na podmiany RO zasolonej tak ?? Bo sie juz pogubilem

Dzis bede czyscil akwa wiec dolac mam sama wode RO niezasolona ?? bo to w koncu bedzie dolewka z podmiana . . .

Nie mam DI


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, dolewasz czysta niezasolona wode, podmieniasz solanke.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuje Ci przy tej temperaturze podnieść światło troche do góry, wiatraczki komputerowe do chłodzenia(tylko dolewke musisz mieć ro automatyczna bo to strasznie przyśpiesza parowanie), no i wietrzyć dużo mieszkanie-i Tobie i akwarium to wyjdzie na zdrowie.No i DI koniecznie ro bez filtru z żywicą to dobre dla paletek jest

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Juz kapuje . . . :-)

Szukam wlasnie dolewki aut. do mojego RSM 250. Ja mam zamkniete akwarium wiec z tym oswietleniem lipa. W obudowie mam dwa wiatraczki ktore chodza non stop.

Wlasnie bylem w sklepie i facet mi powiedzial ze ten syf co mam to jest normalne bo to okres dojrzewania akwarium . . .

Dzis wyczyszcze to co moge i doleje wody RO.

A gdzie mozna kupic filtr DI ?? Jak pytalem tutaj to nie wiedzial o co mi chodzi i powiedzial ze RO w zupelnosci wystarczy . . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina tylko temperatury


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamknięte akwarium to straszna lipa;/, temperatura Ci jeszcze skoczy i to dużo w lipcu i sierpniu, te wiatraki o których piszesz może i działają ale jak masz zamknietą pokrywe to i tak wilgoć w powietrzu zostaje i trzyma temperature, zrób sobie pokrywe ze spienionego PCV (kupisz w dobrej firmie robiącej reklamy itd.), a narazie taką prowizorke możesz zrobić i ustawić pokrywe na jakims podwyższeniu niewiem naprzykład na kilku spinaczach do prania montujesz je na szybie ze wszystkich stron i na nich pokrywe stawiasz zawsze jakiś przewiew bendzie. a DI konieczne jest bo straszny syf Ci z wodociągów do akwarium sie pompuje no i potem do tego TDS co by sprawdzać czy DI filtruje poprawnie ale to już inna bajka.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj wyczyscilem baniak i zrobilem maly sztorm . . . teraz wyglada jak nowy :-)

Teraz pozostaje walka z temperatura.

dzis zbadam parametry wody i jak wszystko bedzie oki to kupie 4 krewetki aby troche poczyscily sobie :-)

Odpieniacz szaleje, co kilka godzin musze wyprozniac bo pelen syfu jest . . . to zapewne przez to ze dwa tygodnie go nie oproznialem wiec musze nadrobic zaleglosci.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.