Skocz do zawartości
enigma17

pytanie o...dojrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. W poniedziałek wsadziłem skałę do baniaka w ilości 12,2kg, w sklepie podobno była ok 3 tygodni. Było troche syfu, ale już sie wyklarowało. Woda była w 1/3 z dojrzałego baniaka (dzięki @darekkuku:)), baniak zalałem jakiś miesiąc temu, dodałem też piach, czyli woda z piaskiem była jakiś miesiąc w baniaku, co jakiś czas był też włączany odpieniacz (wybił troche syfu). W jakim czasie od włożenia skały zaczną się wszystkie plagi? Po włożeniu skały odpieniacz wybił bardzo mało syfu. Wczoraj praktycznie zero syfu (ustawiałem go na wszelkie możliwe sposoby). Testów jeszcze nie robiłem, tylko ph-8,1 i zasolenie 1,021, temperatura 25,9 - 26,4. Czy jest to normalne, czy wszystko dopiero przede mną?

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz nie pieni, bo nie ma co :goofy nie masz przeciez zycia oprocz skaly, u mnie dojrzewanie przebiegalo nadzwyczaj spokojnie, nie mialem jakiegos strasznego wysypu glonow, moze dlatego, ze na poczatku kiepsko u mnie bylo z swiatlem.

coz pozostaje Ci czekac i obserwowac, to chyba najfajniejsze w zakladaniu zbiornika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, siedze z żoną i gapie się w pozornie martwą skałę:goofy, wyczaiłem już ze trzy kraby, tylko nie wiem jeszcze jakie, grzybki też się znalazły. Świece na razie 9godz na dobę. Z czasem zwiększe. Dodałem też bakterie. Jutro też dojdzie jeszcze 3kg skały, ale z innego źródła, z większą ilością życia. No i będe czekał na rozwój sytuacji.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche male zasolenie masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnies zasolenie do 1.023-24

Glony mozesz miec albo mozesz ich nie miec, roznie to bywa :goofy

Ja ani w jednym ani w drugim nie nialem zadnych plag :(

Jak nie masz zadnego zycia to swiec tylko jedna swietlowka, nie beda sie robily glony a i baniaczek sobie bedzie pwowoli dojrzewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dzisiaj podniose zasolenie, z życia mam jakieś dzikie kraby, troche grzybków i troche glonów. Także jak mówicie odłącze jedną świetlówkę (55w na 110L w okresie dojrzewania, będzie ok, czy skrócić czas oświetlenia, do powiedzmy 6h/doba?).

Pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świeciłem światło normalnie 12/12

Glony zaatakowały ale zakupiłem kraba pustelnika i jeżowca i zjadają glony.

A jeżeli chodzi o kraby to jak masz kraba który będzie ci zjadał korale to będziesz miał problem.

Ja zwierzaki które zakupiłem ze skałą wywaliłem a też miałem kraba ale zwykłego takiego do jedzenia jak na discavery łapią. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie moge dziadów zidentyfikować, jednego widziałem jak wcinał glony (a w zasadzie jego szczypce, bo siedział w norce), drugi przypomina pustelnika (ale też nie widziałem go w całości), a trzeci wygląda na większego dzikusa (ale siedzi w norce i nie widać go za dużo), jak tylko dam rade strzelić foty, to na pewno Was zapytam:D

ps. może jakieś nocne łowy urządze:D

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.