Skocz do zawartości
Engell1

Co to jest ?!? Czy to cyjano ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wie moze ktos co to za cholerstwo?? na piasku i kamieniach jest pelno babelkow z ktorych przynajmniej na piachu tworzy sie taka skorupa. Dodatkowo jest tam taki ciemny nitkowaty nalot - na zdjeciu to ladnie widac.

Jak sie tego pozbyc i co to jest?

Akwarium dziala od 3 tygodni, zywa skala i zywy piach, woda z dzialajacego akwarium.

Parametry z wczoraj :

NO2 - 0,05

NO3 - 0

NH3 + NH4 - pomiedzy 0 a 0,25

"zasadowosc" - ok. 4,0 dKH

Ph - 8,2

z gory dzieki

3859-p6031483.jpg

3859-p6031486.jpg

3859-p6031487.jpg


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mi sie coś takiego ale bez bombelków robiło i kolega dał mi rade że dawno wody niepodmieniałem i bym to zrobił, ale u Ciebie jest za świeżo więc moze to normalny etap dojrzewania baniaka, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm te babelki podpowiadaja mi, ze to chyba okrzemki :goofy

jeśli masz wykrywalne NO2 to prawdopodobnie zbiornik nie zakończył jeszcze

cyklu azotowego i jest jeszcze nie zupełnie dojrzały...

Jesli Ci to przeszkadza to dodaj jakieś szczepy bakteri powinno pomóc i okrzemki powinny zacząć

ustępować.

Piszesz, że to młody zbiornik, więc go po prostu zostaw. Kiedy akwarium dojrzeje, okrzemki same zejdą - nawet nie będziesz wiedział kiedy. To normalna rzecz w młodych zbiornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to cyjano... okrzemki tak latwo nie rosna na piasku i chyba sa bardziej "brazowe", ale to moze wina zdjecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latwo sprawdzic czy cyjano :goofy cyjano to nie glony tylko bakterie fotosyntezujace i w odroznieniu od okrzemek jesli nie beda mialy swiatla zanikna :( sprobuj wylaczyc swiatlo na pare godzin i zobacz czy znikaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Engel!

Chyba cos sie stalo z testem na kH? Albo to jakis z dawnych, slodkowodnych czasow?:goofy

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli chodzi o switalo to przez noc ( swiatlo wylaczone) to cholerstwo sie namnozylo . . . Wiec to nie cyjano??

KH nie mierzylem bo chyba nie mam tego testu :-( a tak w ogole to jakie testy mozecie polecic? Czy do slonowodnej akwarystyki sa tez testy 5 w 1 ze z jednego paska mozna odczytac wszystkie rezultaty?? Ja wczoraj to chyba 30 minut siedzialem aby to wszystko pomierzyc - trzeba bylo uczyc sie na chemii :-)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem okrzemki :(

znikna jak NO2 zniknie

:) zapraszam do lektury forum a zrozumiesz,ze pewne rzeczy sa normalne przy dojrzewaniu :D

sluze pomoca

BTW. jakies pol roku temu bylem zoltodziobem totalnym :goofy co nie znaczy, ze juz nim nie jestem, jestem moze nieco mniejszym ;) Akwarystyka morska jest tak obszernym i nieokielznanym tematem, ze nie ma hihi-haha, figo-fago!

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby cyjano przestało rosnąć to akwa musi być bez światła co najmniej 5 dni i to szczelnie, ja okrywałem akwarium zasłoną (to doświadczenie z słodkowodnego ale bakterie chyba te same). Jeśli to cyjano to biorąc w rękę łatwo schodzi i zostaje Ci glut na ręce i śmierdzi, okrzemków nie da się wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No poczekamy zobaczymy, postaram sie to jakos posprzatac i mam nadzieje ze na nowo nie wyrosnie :-)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 litrow, cyrkujacja jest chyba slaba bo 2700 i 1200 litrow.

Wlasnie znalazlrm na forum zdjecia z identycznym problemem :http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=10622

Wiec to jednak cyjano . . .

Dokupie Tunze Nanostream 6045 i powinno wystarczyc


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie w necie Red Sea Max 250 - tak wyglada moj zbiornik.

Wczoraj wieczorem zapomnialem wylaczyc filtra RO i dzis rano kuchnia plywala - szlag by to trafil ! Wode zebralem recznikami ale glowny problem to woda, ktora dostala sie pod podloge :-(

Zona mnie niedlugo wysiedli z domu


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bylem w Sobote na zakupach i w obu sklepach akwarystycznych widzialem takie samo swinstwo na dnie - facet mi powiedzial ze to sa algi i ze same mina i nie trzeba nic z tym robic .

Tak na marginesie to mam pierwszych domownikow w akwa -> 2 x Nemo i 4 krewetki cesarskie czy jakos tak ( czerwone)

Problem w tym ze Nemo(Blazenki) nie chca jesc jedzenia w granulacie . . .czym Wy je karmicie?

pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LiZaRd :

;) // wspolczuje

RSM 250 super sie prezentuje z zewnatrz ale sprzet jest do d..py. Wczoraj zrobilem fine tuning akwa bo bylo strasznie glosne. Wymienilem odpieniacz na Knopp Mini 60 i wiatraki w obudowie i teraz jest cichutenko :-)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożona artemia, a do suchego się przyzwyczają prędzej czy później ;)


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.