Skocz do zawartości
marmi26

Krewetka Boksująca _POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich seredecznie

Mam nadzieje ze mi pomozecie, mianowicie pare dni temu zakupilem dosc sporą krewetke boksująca ( samice ) czlowiek od ktorego ja bralem powiedzial ze ma jajeczka, lecz nie dopytywalem sie nic wiecej. Wczoraj zaobserwowalem ze ta oto krewetka, wieczorem odgieła odwlok i zaczela do wody wypuszczac jakies male drobinki czegos.... po godzinie jak odpalone byly tylko t5 niebieskie zobaczylem maje plywajacych robaczkow, na moich ocza krewetka ponownie wypuscila porce tych robaczków w odwloku...... I teraz pytanie co z tym zrobic, czesc z nich juz wpadlo do komina i polecialo w skarpete filtracyjna..... czy czesc z nich jest w stanie trzetrwac i co to jest w ogole.

Jesli ktos z Was mial taki przypadek to bardzo prosze o rady..

wielkie dzięki

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne stworzenia (o ile je masz) beda mialy uczte - same krewetki chyba zreszta tez - moje L.Amboinensis nieraz polowaly na wlasne larwy z zapalem.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pokolca i borsuka, czyli 2 ryby, no i pare slimaków.

Ale wczoraj zlapalem z ciekawosci do szklanki dwie takie larwy, i teraz pytanie czy da sie je jakos odchowac, czy to sie zywi na samym poczatku ? i czy jest sens sie wawi w to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny bylby plankton i osobny zbiornik. W glownym nie maja szans. Nie martw sie, to czeste zjawisko.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, pewnie w zwiazku z tym ze malo mam zwierzat to wszystkiego mi szkoda, a fajnie by bylo jak by mi cos z tych larw przetrwalo, takie jeszcze zastanawiam, ze jak te larwy z glownego zbiornika poprzez kolim wpadaly do skarpety filtracyjnej to dzis jak ja wyplucze w np. wanience to napewno czesc ich tam bedzie. no ale jak je wylapie to moze w sampie w kotnik na zawieszony na scisce wloze..... moze cos z tego bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady ,popsujesz tylko parametry wody w baniaku bez drugiego i zupy planktonowej nie masz szans :goofy


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.