Skocz do zawartości
parman

Dascyllus aruanus i dascyllus trimaculatus. Bandyci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam odpowiedzi na pytanie: czy dascyllus aruanus i dascyllus trimaculatus to ryby agresywne w stosunku do innych mieszkańców zbiornika i bardzo terytorialne? Słyszałem opinię, że potrafią "załatwić" nawet pokolca ;). Na razie mają po 2-3 cm, a już się "jeżą" między sobą i nawet "startują" do chrysiptery parasemy, która jest od nich 2 razy większa! Boję się pomyśleć, co będzie jak te maluchy podrosną. Miał już ktoś jakieś doświadczenia? Mam baniak o wym. 100x50x50 cm. Może nie będzie tak, źle? Może jednak lepiej się ich pozbyć, bo chcę jeszcze wpuścić parę sztuk błazenków i nie chcę, żeby były jakieś zadymy aż któraś padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak przynajmniej te ktore znam ze zbiornikow znajomych gonily wszystko predzej czy pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze się ich pozbyć jak najszybciej chyba ,że lubisz patrzeć na chaos w zbiorniku . Są to bardzo agresywne ryby ,które nie raz przysporzą ci problemów . Są ładne jak małe , a jak podrosną a rosną dość spore mają wyblakłe kolory .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oba gatunki ponad rok po 2 szt jeżeli się gonią to tylko między sobą , pasiaki praktycznie nie urosły każdy pilnuje swojej dziupli , a kropki to para gonią się jak się chcą posmyrać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, aruanus jak i domino jest ryba przebywajaca w sporych grupach w naturze i ich agresja rozbijana jest na poszczegolne osobniki w calej "spolecznosci"...podobnie jak ma to miejsce np u pielegnic. Dlatego ich ataki nie sa szkodliwe, sytuacja jednak odwraca sie gdy ryby sa dwie i do tego w jednym zbiorniku(czywiscie wszystko zalezy tez od litrazu:-)). Trzymalem jeden jak i drygi gatunek i musze sie zgodzic z jednym, nie ma stalej reguly dotyczacej agresji ryb! kazdy osobnik jest idywidualny. Chcac trzymac je w zbiorniku wazne jest napewno by dodac je na samym koncu do reszty obsadu, w przeciwienstiwe beda atakowac inne ryby,a inne garbiki napewno. Sa rownie przypadki trzymiania tych ryb parami bez najmniejszych problemow i podgryzania,a ryby czesto przystepowaly razem do tarla. Mysle ,ze mimo zlej reputacji sa to ciekawe ryby. Z cala pewnoscia moge stwierdzic ,ze domino jest agresywniejszy od aruanusa.

pozdrawiam

michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o krewety mozesz byc jaknajbardziej spokojny:tongues Jedyne czego bym sie obawial to tych malutkich blazenkow, ktore chcesz wpuscic... Gdyby zalezalo to odemnie to wywalilbym dascyllusy w tej chwili calkowicie. Jezeli nie chcesz to mozesz zrobic cos innego. Odizolowac ryby na jakas dobe ze zbiornika, zasiedlic czym tam chcesz(choc w taki litraz walibym jak najmniej ryb),a nastepnie wpuscic dascyllusy. mimo wszystko lepiejbyloby dla Twojego zdrowia i np.blazenkow gdyby ich nie bylo. Z drugiej strony cudnie wyglada kilka sztuk domino w ukwiale...ale wybor czy decyzja naleza do Ciebie.

3maj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podczas zeszłorocznego nurkowania w czerwonym, przekonałem się, że "wielkość przeciwnika" dla tych ryb nie ma znaczenia... interesowały sie mną wielce, broniły swojego kawałeczka rafy... podczas robienia zdjęć, gryzły po palcach ;) bylem w szoku ;)

Taki materiał udało mi się nakręcić:

http://rapidshare.com/files/241239469/P7141612.AVI.html

no i taką fotke strzelić:

3876-wwwp7141610.jpg

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby chwasty jak zloza ikre to nawet pokolce omijaja je z daleka!!


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.