Skocz do zawartości
parman

Chłodzenie baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie odnośnie chłodzenia zbiornika o powierzchni 100x50x50 cm. Ile będę potrzebować wentylatorów i jakiej średnicy, żeby chłodzenie było skuteczne? W tej chwili bez grzałki mam 26.5 st. C. Boję się pomyśleć, co będzie latem. Zamierzam je umieścić w pokrywie. Czy wentylatory o średnicy 80 mm lub 92 mm w ilości 6 szt. wystarczy? Proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielony mintaj

Dzięki! A ile ich mam wstawić? 6? Wolnoobrotowe? Czy wstawić z regulacją obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 4 szt. wentylatorów 120mm, 1200 obr./min, 14,9 dB wystarczy? Może zainstalować 6 szt.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy, u mnie 2 wiatraki (120 i 140) spokinie daja rade w podobnym baniaku (90x55x55), i trzymam latem 26 stopni, a zima 25.5 - wlaczaja sie tylko czasami, jedynie w najgoretsze dni caly czas chodza. Wazna jest tez dobra wentylacja, przy wiatrakach nawet chyba wazniejsza od temperatury pomieszczenia - im bardziej suche powietrze nawiewaja wiatraki, tym skuteczniej chlodza.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili mam u siebie 26,5 st w zbiorniku. W pomieszczeniu mam 24-25 st. Zainstaluję 6 i połączę tak, aby włączać można było parami (2,4 lub 6). Tak na wszelki wypadek. Koszt o 25 zł większy, a może się opłacić.

@MateuszD

Masz wiatraki podłączone pod termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podpiete pod sterownik Skalar, co ogranicza troche ich laczna moc (chyba do 5 czy 6W), ale jest tanie i dosc wygodne


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może klima ????? My i rybki mamy dobże ????


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl

Niestety z pewnych powodów klima odpada. Żona podpowiada, że "dobrze" pisze się przez "rz" ;) i każe napisać to 349 razy poprawnie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.