Skocz do zawartości
Ron

Otwory i śrubunki...?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie zamówić otwory w akwa 200l z kominem 15x15 i ile 2 czy 3.

Myślałem o 3/4" spust i rewizja 3/4" oraz powrót 1/2" (planuję OR 2500 - połączenie wlot i wylot z pompy miekkim wężem). Czy może 1" na zrzut i 3/4" na powrót.

Co sądzicie aby powrót zrobić na zewnątrz akwa (jeden otwór mniej) - możliwość zrobienia prądu z przeciwka do komina. Czy tak się praktykuje?

Jakie śrubunki muszę zastosować i czym je skleić (system NIBCO)?

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam akwa jakies 250 l ;), zrzut 1" powrot 3/4" i rewizja 3/4" wszystko w kominie wiec 3 otwory , powrot przez komin przechodzi do akwa i wzdluz komina wraca do dna i w zdluz niego przy tylnej scianie jako "deszczownia" obmywa skale od tylu, pompa 3500 l/h , , plastiki NIBKO

otwory w dnie odpowiednio 3/4" - 27 mm , 1" - 32 mm

rada , sprawdz na sucho jak sie skrecaja srubunki , u mnie 1 nie dokrecal sie do konca, mam 1 cm szklo a srubunek skrecal sie na jakies 1,2 mm byl lekki luz ale przetarcie papierem sciernym gwintu pomoglo


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwnikiem kombinowanych srubunkow z NIBKO.

Lepiej dac wiecej $ i miec spokojny sen.


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem zdania na temat srubunkow bo to moje 1 akwa z kominem, ale teraz mam dobre na temat nibko bo sprawdzilem w praniu , fakt trzeba je troche obrobic przed montazem ale po skreceniu na silikon akwarystyczny sprobuj to ruszyc ;) , akwarium na nich mozna podniesc i ani drgna

Zaraz za srubunkami dalem zlaczki z gwintem tez NIBKO, dla szybkiego demontazu hydrauliki


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tomik

Nie sądzisz że śrubunki nibco mają zbyt mały kołnierz aby "przykryć" otwór pod 1" 35mm i 3/4" 26mm?

Czy Ty wkleiłeś je na stałe?

Jaki masz komin ? jeżeli trójkątny to czy mógłbyś podesłąć rysunek z rozmieszczeniem otworów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie 35 a 32 mm wtedy jest idealnie, ale 35 mm tez pokryje tylko to juz jest pewne ryzyko, jak napisalem wczesniej uzylem dodatkowo silikonu akwarystycznego , posmarowalem powierznie stykajace sie ze szklem w obydwuch czesciach srubunku i zkrecilem je, po wyschnieciu silikonu sa nie do ruszenia i bardzo szczelne, mnie przekonala do nich cena ale jesli cena nie jest problemem to oczywiscie polecam chociazby zlaczki z gwintem aquamedica badz inne sa na pewno wygodniejsze tylko niestety sporo drozsze, pozdrowienia tomek

dla srubunku 3/4 " otwor 26 jest delikatnie za maly bo gwint ma 26,2 mm wiec albo otwor 27mm albo trzeba lekko opilowac gwint papierem sciernym

Ps. mozna powiedziec , ze wkleilem jena stale komin mam kwadratowy 15 x 15 cm , otwory zaprojektowalem w stlu - narysowalem na kartce kwadracik 15 x 15 i pozniej koleczka o srednicy otworow ;), oczywiscie zrobilem to na kompie a nie na kartce:)

862-zlaczki.gif


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.