Skocz do zawartości
alien77

3 miesiące od startu

Rekomendowane odpowiedzi

CaribSea Ocean Direct Najlepszy Zywy Piasek - cos takiego chcę kupić ,ale nim to zrobię czekam na opinie lub poradę jaki piasek jest godny polecenia ???

DZIĘKI Z GÓRY


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle fajny piaseczek, ze dorzucaja woreczek z bakteriami i jakims tam syfkiem klarujacym wode.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... super ,ale czy ten syfek i bakterie są mi potrzebne ?(bakterie napewno ,bo kupilem wczesniej )ale ja chcę kupic dobry produkt a niekoniecznie dodatkowe gratisy powinny mnie kusic do jego zakupu ???

wiesz jak to jest jak wciskają Ci wszystko byleś kupił to coś ;)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do LS to mi jeden gosc powiedzial ze jak moze on byc zywy, jak zamykasz piasek szczelnie i tak se lezy i lezy az ktos go kupi, powiedzial ze wszystkie te organizmy potrzebuja tlenu do zycia a ile moze byc w zamknietym szczelnie worku pewnie dlatego dodaja teraz te bakterie by cos tam sie ozywilo,ale to bylo w sklepie i moze probowal blysnac


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a ja myślę że gość miał całkowitą rację , coś tam mogło przezyc ale zapewne będzie to 10% tego co wogóle tam zyło a dodatkowe bakterie to tzw starter do podstawowego zakupu ....

no ale cos trzeba kupić ,bo wkońcu chcę wystartować ;)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem grys koralowy tak jak zalecaja w zeovicie moczony w wodzie ro przez chyba 2 tyg. juz nie pamietam dokladnie, woda byla wymieniana co 2 dni.Bardzo fajnie to wyglada teraz i zyje juz, jak masz LR to moment zasiedli sie,ozywi a co do goscia to on wlasnie sprzedawal piasek moczony razem z LR i twierdzil ze to jest prawdziwy LS


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj macie nie do końca racje , żywy piach to nie dosłownie żywy - raczej nie znajdziecie tam żywych ślimaków czy krabów, tutaj chodzi raczej o bakterie.

2. Z tego co piszą niektórzy producenci , piach nie jest pakowany w zwykłe worki tylko worki oddychające.

Następna sprawa to przecież niektóre z bakterii mogą się się rozwijać w procesach beztlenowych co nie oznacza że wszystko co znajduje sie w piachu musiało zginąć.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany sto razy!!!

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.