Skocz do zawartości
dragon_x

WIRKI ZAATAKOWAŁY!!! POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wirki zaatakowały!

Wiem, że sporo jest postów na temat wirków ale potrzebuję szybkiej pomocy.

wirki zaatakowaly grzybki , wielkie sarco i moja ulubiona euphylie!!!

bardzo bardzo prosze o pomoc w usunięciu plagi!!!

pomóżcie!!!!


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudocheilinus hexataenia i filtr DI u mnie pomogło


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wode mam prze RO DI, kupuje bo niemam wlasnego


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudocheilinus hexataenia - pytanie czy da rade w 54L i czy napewno je wirki??? czy to loteria jak w przypadku manradyna???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może tu jest pies pogrzebany, zazwyczaj jak ktoś sprzedaje to oszczędza na regularnych wymianach prefiltrów i żywicy.

Ja osobiście raz miałem wirki i właśnie dołożenie DI załatwiło sprawę bardzo szybko, w między czasie zakupiłem ową śmieszną rybkę która ponoć żywi się wirkami dlatego w 100% nie mogę powiedzieć co pomogło.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co niby mandaryn ma zjadać? w przypadku hexateni jak nie będzie jadła wirków to zje wszystko inne co wrzucisz do akwa, myśłe że w tych 50l jak nie masz już z 10 ryb:clowning to ten pasiaczek spokojnie da rade


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 - dwa ocellarisy i babke cytrynowa. szukam go w necie ale nie ma go chyba obecnie nigdzie... ktos mi mowil ze mandaryn je wirki....???

RO jest napewno ok bo to od kogos kto tej wody uzywa do swoich zbiornikow, ma niezly sprzet i kilka tysiecy litrow lacznie w obiegu...

jak duza jest twoja Pseudocheilinus hexataenia??? i gdzie ja kupiles?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dawno jej nie mam (przykra przygoda ze strzykwą)

:bump1


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomoglo przeplukanie skalki z zoa w slodkiej wodzie. Ale to drastyczna metoda :bump1

Wg ostatniego nr AM slimak http://pl.reeflex.net/tiere/754_Chelidonura_varians.htm (bardzo ladny zreszta) zywi sie wylacznie plazincami i b,chetnie zjada wirki


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śłimak śliczny tylko, że bardzo trudny podobno w hodowli. wlasnie chce kupic rybke na AM

da rade kurierem??? jest cieplo, bo nie mam kiedy jechac do poznania


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niezłą plage tego jakiś czas temu . Tak się cieszyłem , że mi się tak szybko ślimaczki mnożą w akwarium :bump1 w końcu było ich za dużo i trzeba było je zidentyfikować , okazało się , że to wirki :banghead Mechaniczne usuwanie to jak walka z wiatrakami . Za wskazówkami użytkownika NIKA (dzięki za pomoc) drastycznie poprawiłem jakość wody i po 2 podmiankach nie było już ich wcale . Nie stosowałem żadnej chemi , ryb itp padły od wody :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dragon_x :

śłimak śliczny tylko, że bardzo trudny podobno w hodowli. wlasnie chce kupic rybke na AM

da rade kurierem??? jest cieplo, bo nie mam kiedy jechac do poznania

Mi PKP zima paczki przyjezdzaly w dobrej kondycji. Wszystko zalezy od pakowania i przygotowania przesylki. Paczki sa przewozone w przedzialach konduktorskich z ogrzewaniem:).

Kurcze nie zauwazylem ze chodzi o kuriera. Polecam PKP:)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marqo :

Za wskazówkami użytkownika NIKA (dzięki za pomoc) drastycznie poprawiłem jakość wody i po 2 podmiankach nie było już ich wcale . Nie stosowałem żadnej chemi , ryb itp padły od wody :bump1

pytanie jak ppoprawiłeś jakość wody???

co do Pseudocheilinus hexataenia, to juz ją zamówiłem w AM bo niestety nigdzie indziej nie bylo. wiem ze to kurier, ale w sumie jest cieplo i mam nadzieje ze bedzie dobrze, rybka to nie koral i chyba wytrzyma...???? innego wyjscia nie mialem .. myslicie, ze da rade??? z reszta w opcji nie mieli PKP tylko kurier ew. odbior osobisty, a ja nie mam kiedy jechac odebrac....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w erybce w srode i jeszcze mieli kilka sztuk na stanie


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witul kupiles przez kuriera? ja w AM zamowilem, czekam na potwierdzenie transakcji.


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexatenia powinna pomóc. Tylko nie spodziewaj się że w 5 minut od wpuszczenia do zbiornika zacznie je zjadać. U mnie dopiero po tygodniu wzięła się do roboty. No ale wybiła je co do sztuki.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam swiadomosc tego ze nie wezmie sie od razu do roboty , ale martwie sie o euphylie, bo sie zamklely dwie glowy a dwie sa zainfekowane przez wirki....

oby tylko czy paczka kurierem da rade, bo AM nie ma konduktorskiej:( a nie mam czasu jechac do poznania odebrac....

co o tym myliscie??? zamawial ktos kiedys kurierem z AM???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybki brak i nie bedzie

dzis zrobilem podmiane 20L i odessalem ok 200-300 wirkow....

jeszcze troche zostalo ale za tydzien kolejna podmiana....


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon_x Hexatenię napewno kupisz w Acroporze w Wawie, jest kilka sztuk w różnych rozmiarach, zdrowe fajne pasiaki, nawet miałem kupić jedną ale jednak zrezygnowałem z Hexatenii na rzecz pięknej Calloplesiops argus.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze jest w akroporze, zamowilem w AM i hmm mowiac wulgarnie wylali sie... wiec zrobilem odsysanie i wieksza czesc poszla do kibelka... za tydzien ciag dalszy... moze bede niedlugo w wawie to wjade do lukasza i moze bedzie mial hexeatenia, a wiesz w jakiej cenie mial???


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 lub 90 pln, w formie doskonałej, zapewniam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.