Skocz do zawartości
pietjaa

oświetlenie T5: kupić czy zmajstrować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może mi ktoś doradzi bo nad tą sprawą już myślę za długo:)

Planuję akwarium o wymiarach ok. 100x50x50 i zastanawiam się nad doborem oświetlenia. Napewno będzie T5.

Interesuje mnie coś takiego: http://www.allegro.pl/item653975442_oswietlenie_aluminiowe_156w_4x39w_t5_100cm_wawa.html

Jeśli sam zrobię oświetlenie to koszt będzie podobny ale mam większe możliwości przerobienia go w przyszłości na LED lub wstawienia dodatkowej świetlówki ( 4X39W to chyba takie minimum)

Może ktoś się wypowie na ten temat:)

Proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja robiłem już kilkakrotnie sam oświetlenie na T-5

ale teraz zmieniam na kupne zawsze coś tam nie jest

tak do końca..... problem jest najczęściej z obudową

to co widziałem w linku jest OK i cena nie jest

zła. Jeśli chodzi o led-y to jeśli się nie mylę

T- 8 mają większą moc i wydajność niż t-5 a ceny

są narazie wysokie.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci zależy na tym by nie kupić nerwów tylko lampę radzę zerknąć na negatywy tego sprzedawcy i za co są.

raz u niego kupiłem przedmiot i się nie doczekałem.

radze zajrzeć na aukcje innych sprzedawców (o ile jakieś podobne się znajdą.) lub jak pisałeś wykonać oświetlenie samodzielnie.

pozdrawiam.


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebastian2000 :

jak ci zależy na tym by nie kupić nerwów tylko lampę radzę zerknąć na negatywy tego sprzedawcy i za co są.

raz u niego kupiłem przedmiot i się nie doczekałem.

radze zajrzeć na aukcje innych sprzedawców (o ile jakieś podobne się znajdą.) lub jak pisałeś wykonać oświetlenie samodzielnie.

pozdrawiam.

Witam. Po to oświetlenie do tego sprzedawcy mogę się pofatygować osobiście bo mam blisko. Boję się tylko że jak kupię to z narzuconymi rozwiązaniami i np. będzie problem z wykonaniem chłodzenia lub dołożeniem dodatkowej T5. Jeszcze to przemyślę bo wszysto jest jeszcze na etapie planowania. Może zbiornik kupię dłuższy i trzeba będzie rozglądnąć się za mocniejszymi świetlówkami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano,

ja mam taka lampę i generalnie jak na ta cene to jest b.dobra

jedną wadą jest właśnie to, że bardzo się nagrzewa a nie ma w niej chłodzenia

zamontowanie wiatraczków raczej nie wchodzi w gre (przynajmniej w mojej 4x54) bo jest za mało miejsca w obudowie

jesli chodzi o sklep, to jest naprawde spoko dobre ceny i duzy wybór

jednak polecam osobiście robić zakupy bo faktycznie przez allegro jest z nimi dość kiepski kontakt


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 250l to troche malo tego swiatelka bedzie,chyba ze 2szt kupisz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam baniak 100x50x50 i do tego oswietlenie jak na dole, i mim zdaniem za malo, i chyba doloze jeszcze 2x39w. najlepiej zrob sobie sma lampe zespolona HQI+T5 (hqi w srodku) i bedziesz miec spokoj na dlugi czas.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do HQI. Wiem że to dobre rozwiązanie ale nie dla mnie. CHyba sam sklecę lampę. Na początek 4x39W plus miejsce na wstawienie kolejnych T5. Dzięki za porady, wszystkie czytam z uwagą:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pietjaa :
sebastian2000 :

jak ci zależy na tym by nie kupić nerwów tylko lampę radzę zerknąć na negatywy tego sprzedawcy i za co są.

raz u niego kupiłem przedmiot i się nie doczekałem.

radze zajrzeć na aukcje innych sprzedawców (o ile jakieś podobne się znajdą.) lub jak pisałeś wykonać oświetlenie samodzielnie.

pozdrawiam.

Witam. Po to oświetlenie do tego sprzedawcy mogę się pofatygować osobiście bo mam blisko.

mam wątpliwości. oni wystawiają aukcje a na magazynie nic nie mają.

pozdrawiam


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak tam co zadecydowałeś z oświetleniem ? Ja właśnie jestem na etapie tworzenia pokrywy na akwarium z oświetleniem i polecam Ci wpisać w google "pokrywa PCV" i otwórz pierwszą wyszukaną stronę IMHO bardzo fajna pokrywa i można ją zmodyfikować zgodnie z własnymi potrzebami, żeby spełniała nasze oczekiwania :) Ja już mam w 3/4 gotową taką na 72l baniaczek i zapowiada się zacnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.