Skocz do zawartości
symek

Projekt - 54l

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt na 54 litrowe akwarium

- 7 kg żywej skały (260zł)

-6 kg żywy piasek (90zł?)

- cyrkulacja JVP-101 3000L/H (70zł) wystarczy ?

- hydrometr (25zł)

- Sól Kent Marine Sól 3,2Kg (45zł)

- Odpieniacz białek NANO SKIMMER (60zł)

- filtr RO (140zł)

Posiadam - Termometr , pompkę do odpieniacza , grzałkę

z akwa słotko wodnego

Niewiem jeszcze jakie oświetlenie , może ktoś doradzi

Akwa na razie robie bez sumpa i panelu z powodu braku miejsca

Mam zamiar trzymać głównie koralowce miękkie i może 3-4 rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli chodzi o te rybki to na taki litraz raczej 2 maxmalnie 3 male a nie 3-4

i nie zapomnij o kaskadzie ze skimerem nie bedziesz mial filmu no i pojemnik mozesz napchac pokruszana zywa skala

pozdro


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@symek

mozesz skimer wypelnic niewielka iloscia zeolitu i wegla aktywowanego i dozowac prodibio z wodka lub zeostart2(poczytaj na ten temat). Sprawdzilem w moim baniaku i spisywalo sie swietnie.

W moich 54l mialem parke blazenkow w quadricolorze i mysle ze to max do takiego baniaka.

Jedna pompka 3000l/h zrobi spore zamieszanie, mysle ze lepiej dac cos w okolicach 1000-2000. Ja uzywalem powerheada zwyklego 1100l/h bodajze, podlaczonego do skimmera fluwala i to juz bylo sporo.

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 4-5 kg zywej skaly, jak juz zlapiesz koncepcje na akwa bedzie pozniej latwiej ulozyc skale i ewentualnie dokupic klika kg wiecej,

Piasku wsyp 9 kg, bo tak jest pakowany, to Ci da 2-3 cm warstwe... nie kupuj piasku na kilogramy tylko pakowany.

Cyrkulacja wystarczy... co prawda zdnaia na temat pomp JVP sa podzielone, no ale mozesz sprobowac. Ja bym dal koralie 2, placisz wiecej ale sprawdzone.

Jako odpieniacz propnuje miniflotor aldo AquaEl-owski odpowiednik - PS 300... kosztuje niewiele wiecej.

Owietelenie dla samych miekasow to 2x24 W... chociaz u mnie przy jednej swietlowce 24 W na 63 litry spokojnie sobie rosna (zoa, sinuralia, clavularia).

Wode RO+DI propounje brac/kupować od kogos, bo potrzeba Ci jakies 10 litrow wody tygdniowo, przy takiej wydajnosci filtr predzej czy pozniej wyschnie.

...

Jeśli Cie czas nie goni, to poczekaj troszke i kup uzywany sprzet - odpieniacz i pompe np. tunze, dosyc czesto ten sprzet jest sprzedawany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK . Czas mnie nie goni powoli będę skupował sprzęt .

Ale gdzie go kupić myślę o Allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czy chcesz nowy, czy używany, polecam przejrzeć targowisko (ja tak powoli zbieram sprzęt i wychodzi dużo taniej) no chyba że się tobie śpieszy to sklepy internetowe np. reefshop.pl a w googlach znajdziesz kilka innych, najlepiej kupić w jednym lub dwóch sklepach żeby przesyłka za drogo nie wyszła, powodzenia.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.